Ärimees Heldur Meerits ootab Tallinna linnavalitsuse otsust Harju tänava saatuse kohta.
Hansapanga ühe asutajana tuntuks saanud Meeritsa osalusest Tallinnas Harju tänava ?pommiaugus? nelja kinnistut omavas firmas pole seni avalikult kirjutatud.
Talle ning tema abikaasale Aivele kuulub osalus firmas Gelsea, mida seni on peamiselt seostatud norra ärimehe Paal Juul Aschjemiga. Tegelikult on Gelseal hulk omanikke, kellest peale Meeritsate on tuntud veel pankur Rein Kaarepere lesk Mai Kaarepere, kirjutab Eesti Päevaleht.
Korduvalt Harju tänava varemetele plaanitud haljasala kritiseerinud Meerits loodab, et ehk saabub lähiajal lõplik otsus, kas linn soovib Harju tänava alguse täis ehitada või maksab ehituskeelu eest hoopiski valuraha. Linnapea Tõnis Palts on öelnud, et haljasala rajamise korral oleks võimalik valuraha kõigi kruntide omanikele suurusjärgus 50 miljonit krooni.
Meerits märkis, et praegune olukord, kus ei lubata ehitada ega räägita ka otseselt kompensatsiooni maksmisest, on veidi totter ja peaks saama kiire lahenduse.
?Finantsinvestori vaatenurgast on tähtis, et Harju tänaval asuvate kruntide osas saabuks mingi selgus. See asi on seal aastaid veninud ja venimine pole kasulik ei linnale ega meile,? ütles Meerits.
Meeritsa sõnul sattus ta Harju tänava kruntide omanikuks juhuslikult. ?Algul olin lihtne finantsinvestor, kuid asjaolud muutusid ja minust sai üks omanik,? lisas Meerits.
Seotud lood
Leedu telekommunikatsiooniettevõte, UAB Consilium Optimum, mida tarbijad tunnevad Fastlinki kaubamärgina, käivitas 18. detsembrini kestva avaliku kolmeaastase võlakirjaemissiooni eesmärgiga kaasata 3 miljonit eurot, pakkudes investoritele 9% aastaintressi (ISIN code: LT0000411266, investment order cook code CSLSPO). Emissioon on tagatud ILTE 1,5 miljoni euro suuruse garantiiga.