Ülo Toomsalu • 21. veebruar 2005 kell 5:22

EPL: Trollidesse ja trammidesse paigaldatakse LCD-ekraanid

Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondis (TTTK) sõlmis lepingu Vitaadvert OÜga, kes paigaldab märtsiks 40 LCD-ekraani trammidesse ja sama palju trollidesse.

?Mõnesse sõidukisse läheb üks ekraan, mõnesse kaks,? ütles TTTK arendusdirektor Leonid Mihhailov. Paigaldamist alustati uutest madalapõhjalistest sõidukitest, kuid ilmselt saavad ekraani ka mõned vanemad masinad. Praegu on helita ekraanid olemas 16 trollis ja kolmes trammis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Viieaastase lepingu alusel rendib TTTK trollides-trammides ekraanide tarvis pinda, reklaamitulu saab Vitaadvert. ?Sõlmisime lepingu 2009. aasta lõpuni, sest lühema tähtajaga ei oleks lepingupartneri suured investeeringud end ära õigustanud,? ütles Mihhailov.

Ekraanid on varustatud turvaklaasiga, mis ei tohiks liiga kergesti puruneda. Vandalismi vältimiseks eraldi valvet neile ei panda, ekraanidel hakkab silma peal hoidma sõiduki juht. Üks ekraan pannakse juhikabiini taha. Kui salongi mahub kaks ekraani, tuleb teine sõiduki tahaotsa ning see pannakse nii, et juht näeks seda tahavaate peegli kaudu.

Ühissõidukitesse LCD-ekraanide paigaldamise konkursil osales vaid üks pakkuja.

Hetkel kuum