Viie tegutsemisaasta jooksul on organisatsioon jõuliselt kasvanud ja koondab täna liikmetena üle 300 eraisikust logistika alal tegutseva spetsialisti ning paarkümmend juriidilist liiget.
Suurimad väärtused liikmetele on ettevõttekülastused, kus kord kuus kogutakse kokku huvilised ja minnakse vaatama mõne firma logistika- ja tootmiskorraldust. Veebruaris visati pilk peale näiteks Stoneridge Electronicsile. Varem on liikmed näinud MicroLinki, Kalevi, Tallinna Lennujaama jt logistikat. Samuti tegutseb ELÜ koduleht portaalina, kus leiab ülevaate Eestis ja lähiriikides toimuvatest logistikasündmustest ning saab leida töötaja või siis teda otsida.
Kui palju on organisatsioonil liikmeid? Hetkel 314 liiget. Lisaks 22 juriidilist liiget.
Keda ootab organisatsioon liikmeks? Kõiki logistikaalal töötavaid, logistikat õppivaid ning sellest huvitatud isikuid.
Mida liikmestaatus annab? Võimaluse professionaalide omavaheliseks suhtlemiseks ja kogemuste vahetamiseks, ettevõtete külastamiseks, tudengite tööturule integreerumiseks, personaliotsinguiks ning oma huvide ühiseks esindamiseks. Samuti juurdepääsu kodulehe
www.logi.ee ressursikeskusele, mis sisaldab logistikateemalisi artikleid, teadusuuringuid, foorumit interaktiivseks suhtlemiseks ja mõndagi muud huvipakkuvat.
Kui palju maksab liikmeks astumine? Tudengitele 100, töötajale 200 krooni aastas ning ettevõttele 5000 krooni aastas. Ettevõtte liitudes saavad kõigist selle firma töötajaist logistikaühingu liikmed.
Millega ühing tegeleb ja millised on eesmärgid? Eesmärkidega saavad huvilised tutvuda meie kodulehel
www.logi.ee. Peamiseks eesmärgiks on Eesti-sisese ja rahvusvahelise logistilise konkurentsivõime arendamine ning tugevdamine.
Peamiseks probleemiks on täna konkreetse dialoogipartneri puudumine valitsuses. Kuigi Eesti SKPs on transpordi, logistika ja transiidi osatähtsus vähemalt 15%, puudub meil transpordiministeerium. Lisaks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis asutud likvideerima ka seni neid funktsioone täitnud transpordi arengu ja logistika osakonda. Maailmapanga hinnangul on logistika ja transiidi alaväärtustamine viinud Eesti riskantsesse olukorda.
Millal on ühing asutatud? 29. veebruaril 2000. aastal. Sünnipäevapidude kulude alandamise eesmärgiga valisime asutamispäevaks kord nelja aasta tagant esineva daatumi. Esimest sünnipäeva tähistasimegi alles mullu veebruari viimasel päeval.
Kuidas ja kes ühingut juhib? Viieliikmeline juhatus, kuhu kuuluvad lisaks minule Mait Marran (Balti Logistika), Tõnis Hintsov (Schenker), Endrik Randoja (Eesti Konverentsikeskus), Indrek Oolup (Eesti Post). Juhatuse asendusliikmena teeb tööd Eva Reintak Logistics Consulting Groupist. Logistikaühingu peasekretäri funktsioone täidab koostöölepingu raames Katrin Kuldkepp Kaupmeeste Liidu sekretariaadist. q
Seotud lood
Vanas Euroopas tavaline firmade ja muu vara põlvest põlve pärandamine on eestlaste jaoks uus teema. Meil siin on alles esimene põlvkond varavahetuseks ettevalmistusi tegemas.