Riiete valikul on abi samast suhtumisest. Vähe sellest, reeglite rikkumine on lausa trend!
Iga uus kümnend lubab meil rohkem ise otsustada ja kirjutab vähem ette, kuidas see moodne olemine täpselt käib. Tänases hüperliberaalses moemaailmas on alles jäänud õige vähe piiranguid, mida veel purustada saaks. Valisime teile omal nahal proovimiseks ja nautimiseks välja kõige inspireerivamad neist.
Vanad head moekäsud ütlevad: mustri juurde passib ühtlane pind ja isesugused mustrid ei taha kõrvuti kandes teineteist sugugi sallida. Alanud hooaja moelavad tõestavad suurima mõnuga, kui tüütu see piirang täna tundub. Lilled, triibud, ruudud, etno ja igasugune sigrimigri loob väga sõbraliku ja kaasakutsuva terviku. Ja kes tahab, võib alati ka rahulikuma ja äraproovitud võimaluse valida, pole seegi keelatud.
Õnnestumistrikk: hoia sarnast koloriiti. Erinevate mustritega on umbes nii nagu inimestega, midagi peaks neil ikka ühist leiduma, et kooselu proovida tasuks. Mustrite miksimisel on parimaks ühiseks nimetajaks värv. Ehk igas kirjus olgu sees kas või väike annus mingit ühendavat värvitooni.
Teksa on moeilma ennast samasuguse nahaalsusega sisse söönud nagu umbrohi põllule. Loomulikult on vanad, soliidsed ja pika moeajalooga kehakatted solvunud, et aina enam inimesi teksades ringi traavib ja aina väiksem tubli seltskond viike pressida viitsib. On nende püksilistega veel, kuidas on, nüüd on teksased koha sisse võtnud ka kleidi all, kus seni elasid siidsukad ja kõpskingad. Ennekuulmatu ülbus on leidnud kandjate sooja vastuvõtu ja maailma moekülgedel tuuakse naiselikult praktilist stiilikooslust suurepärase stilistika näiteks.
Õnnestumistrikk: hoia proportsioonidel silm peal. Kõige parema tulemuse saab, kui kokku panna avaram ja kitsam, lühike ja pikk. Uudsed minikleidid ja tuunikad ilma püksteta nagu eriti ringi käia ei tahakski. Väga pika kleidiga pole mõtet jändama hakata, selle alla on teksaste toppimine juba veidi mõttetu, kes neid ikka näeb.
Viimasel ajal on ?ikid mehed tegijad, aga natuke mugavust on alati omal kohal. Kui kunagi olid tõesti teksad ja T-särgid ning ülikonnad ja triiksärgid pärit justkui kahest erinevast moepeatükist, siis enam mitte. Sviiter ülikonna all ei ehmata enam kedagi, korralik triiksärk ja lips teksastega pole samuti mingi eriline julgustükk. Pigem on see uus geniaalne ja väga mugav lahendus tänapäevasele toimekalt väärikale mehele.
Õnnestumistrikk: väldi rangust. Triiksärgid pole vennad, parima tulemuse saab väikese triibu, lille, ruuduga või värviliste särkidega. Lipsu valikusse tasub suhtuda loomingulise mõnuga: midagi toon toonis või hoopis vastandvärvis? Kas jätta värvikama tegelase roll lipsule või hoopistükkis särgile? Võimalusi on musttuhat. Vaid valge särgi ja tumedama lipsu range kooslus ei tunne end teksaste kõrval kuigi mugavalt.
Rõivaste pealispinnal jalutavate overlokkide, traagelpistete ja narmendavate servadega on silm juba harjunud. Ometi on sellise eseme garderoobi sulatamine alati väike julguseproov, soliidsema stiili sõpradele veel eriti. Läbikukkumisoht on aga minimaalne ja tulemus enam-vähem kindlasti segu viisakusest ja vabadusest, just nagu kevad meil olla soovitab. Väike viimistlematus on eriti ?ikk just formaalsete rõivaste sekka eksinuna, kuid klapib ka casual-esemetega. Palju imelisi komplekte saab, segades räsitust ja lõpetamatust pidulike esemetega ? näiteks rebitud teksased ja luksuslik smokingupintsak on idee otseteed punaselt vaibalt ja sobib hästi nii loovkodanike galale kui ka klubi tantsupõrandale.
Õnnestumistrikk: kui tahad viimistlemata eseme ?efilt välja kanda, lisa tervikusse midagi eriti korrektset ja kvaliteetset. Et oleks kaugele näha ? tegu pole eksituse, vaid selge seisukohaga.
Kõik mõõdukusele manitsevad moesoovitused võib südamerahus kõrvale panna. Pole üldse vahet, kas jutt on erinevate värvide arvust ühes tervikus või sellest, kui palju pilkupüüdvaid detaile, aktsente, lisandeid ja kaunistusi me endale korraga külge riputada tohime. Tohib just nii palju, kui tahtmist ja tuju on. Maha tagasihoidlikkus ja elagu harakad!
Õnnestumistrikk: kuhjamine on tore, kui sellel on mingi ideeline või stiililine pide. Pole mõtet katta kogu ehitav pind hunniku suvalise kolaga, sest just selline see siis ka välja näeb. Enam-vähem kindla õnnestumiseni viib kaks moodust. Esiteks on hea mõte ehitada ?sildasid? ? iga uus asi võiks haakuda millegagi olemasolevast.Näiteks võib kaelusekaunistus olla sõber käekotiga ja ehtekuhi kleiditooniga. Veelgi kindlamalt õnnestub, kui valida välja üks element, aga lihtsalt korrata seda hästi, hästi palju. Umbes nii, et mitte üks ehe või vidin, vaid terve rütm kümnest sarnasest.
Kogu reeglite lammutamise mängu juures on veel üks oluline ja möödapääsmatu aksessuaar ? see on suhtumine. Õige hoiak on segu kergest elegantsist ja julgusest omada seisukohta. Kõlagu kui peenelt tahes ? see enamiku meie loomulik olek.
Autor: Kristina Herodes
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.