USA dollar odavnes möödunud nädalal euro ja jeeni vastu juba teist nädalat järjest, kuna kardetakse, et Aasia keskpankade rahavoog Ühendriikide varadesse võib hoogu maha võtta, kirjutas finantsuudiste agentuur Bloomberg.
USA dollar tegi euro suhtes viimase kuue kuu suurima languse 22. veebruaril, mil Lõuna-Korea keskpank teatas, et ta kavatseb muuta oma valuutareservide koosseisu.
Järgmine päev teatasid Jaapan ja Lõuna-Korea, kelle käes on enamus maailma valuutareservidest, et neil pole mingit plaani USA dollarit müüa. See aga ei veennud investoreid.
?Keskpankade varade ümberjaotamine mõjub dollarile tugevalt ning jätkab valuuta rõhumist,? ütles investeerimispanga Credit Suisse First Bostoni valuutastrateeg Lara Rhame, kes aastatel 1993?1995 töötas New Yorgi föderaalpangas ökonomistina.
Möödunud reede õhtuks kukkus dollar euro suhtes 1,3245ni (11,81 krooni dollar). Credit Suisse First Bostoni arvates võib märtsi lõpuks kukkuda Ühendriikide valuuta 1,35 dollarini euro kohta.
Valuutariskifondi Tempest Asset Managementi presidendi Chris Melendezi sõnul kiirenes valuuta langus tasemel 1,321 dollarit euro eest, kuhu oli välja pandud hulga dollari müügikorraldusi.
Valuutat ei päästnud reedel ka Ühendriikide neljanda kvartali majanduskasvu numbri korrigeerimine 3,1 protsendilt 3,8ni.
Seotud lood
Kuigi laevandussektoris on regulatsioonide hulk muret tekitavalt suur ja uue põlvkonna lahendusi kütuse tarbimisel pole, on Tallink pühendunud olemasolevate süsteemide parendamisele ja toonud sõitma ka uusi aluseid, ikka selleks, et CO₂ jalajälge vähendada.