Ülo Toomsalu • 2. märts 2005 kell 6:19

Virumaa Teataja: Eesti Energia otsib kasutamata võimsustele tarbijaid

Eesti Energia tütarettevõte OÜ Jaotusvõrk ja SA Lääne-Viru Arenduskeskus on algatanud maaelu turgutamiseks projekti, mis peaks tooma ka väiksemad elektriarved.

Jaanuaritormi ajal maakonna kriisikomisjonis sündinud koostööprojekti ?Ettevõtluse arendamine säilinud infrastruktuuriga piirkondades Lääne-Virumaal? eesmärgiks on maakonda uute investorite leidmine ja olemasolevate, kuid praegu kasutamata tootmisvõimaluste rakendamine, kirjutab Virumaa Teataja.

Pärast suurmajandite väljasuremist on eriti põllumajanduspiirkondades ettevõtlus vähenenud ja osa tootmiskomplekse tühjana seisma jäänud. Seda näitab ka asjaolu, et elektrivõrk on alakoormatud. OÜ Jaotusvõrk Virumaa piirkonna juht Rein Elevant sõnas, et jaotusvõrk võiks olla koormatud vähemalt kahe kolmandiku osas, aga praegu on vaid keskmiselt viiendiku osas.

2460 Lääne-Virumaal asuva alajaama kaardistamisel selgus tõsiasi, et 80 vähem koormatud alajaama võimsust kasutatakse praegu kõigest kümnendiku osas.

Jaotusvõrgu juht tähendas, et sellele peab leidma rakenduse, sest muidu jäävad olemasolevate klientide kanda vähekoormatud võrgu korrashoiuga seonduvad kulud.

Koostööprojektiga ühinevad kohe alguses seitse omavalitsust: Kunda linn, Tamsalu linn ja vald, Väike-Maarja, Kadrina, Rakvere ja Sõmeru vald. Nende abiga valmib Lääne-Viru arenduskeskusel andmebaas, mis sisaldab teavet selle kohta, kus milliseid vabu tootmisvõimalusi on ja kuidas neid kasutusele võtta saab. Jaotusvõrk tagab omalt poolt ühenduse elektrivõrguga.

Hetkel kuum