Reisibüroo American Tours käivitaja ja ainuomanik Ülle Turgan müüs veebruaris kogu oma osaluse Oleg Harlamovi firmale OÜ Hargold Konsultatsioonid.
Kui veel jaanuaris rääkis Ülle Turgan, et plaanib jõudsa arengu tõttu ettevõtte omanike ringi suurendada, siis märtsis astus ta ise omaniku staatusest välja ja müüs kogu firma. Müügi tagamaid ta avama ei nõustu. Oma otsust firmast loobuda põhjendab Turgan sellega, et laienenud ettevõtet oli üksi raske juhtida.
?Üksinda oli väga raske. Investeerisin väga palju in-comingusse (turistide Eestisse toomisse) ja eks tekkisid väiksed raskused. Aga praeguse seisuga töötab in-coming väga hästi ja on tulutoov. Lõin Moskvaga, Venemaaga põhja alla ja turiste hakkas Eestisse tulema, ehitasime ka broneerimissüsteemi, aga see läks väga kalliks,? selgitas Turgan.
Otsust kogu osalusest loobuda kaalus ta pikalt ja tunnistab, et kahjutunnet pole. ?Plaanin midagi muud teha. Võibolla lähen teise ala peale. Mõtteid on, aga enne kui pole lõplikult kõik asjad valmis, ei tahaks sellest rääkida,? sõnas Turgan.
American Toursi uus omanik Oleg Harlamov ei soovi samuti ostu tagamaadest lähemalt rääkida, öeldes, et asjaolud kujunesid selliseks, mis tehingu võimaldasid. ?Tegemist oli hea ostuga ja mingeid konkreetseid uusi plaane veel pole. Et teha tarku otsuseid, peab olema olukorraga piisavalt palju kursis, ma ei taha täna teha kiireid otsuseid. Firma töötab ja seda muret pole, et tuleb kiiresti kuskil hakata opereerima. Aga laiem eesmärk on firmat edasi arendada neis suundades mida turg ootab,? sõnas Harlamov.
?Äri mõttes on turism uus ja huvipakkuv valdkond. See on dünaamiline, põnev ja kasvas. Kui võtame selle järgi, et keskmised sissetulekud inimestel kasvavad, autod on juba ära ostetud ja kui liisingumaksetega asjad normis, siis järgmine väljakutse, kuhu oma raha panna, on reisimine.?
1995. aastal kahe töötajaga tegevust alustanud American Tours on praegu üks suurematest Eesti reisibüroodest. American Toursil on 14 töötajat ning neli müügiüksust ? ärireisid, puhkusereisid ning Eesti, Balti riikide ja Venemaa teenuste teenindus ja viisateenused. 2003.aastal oli firma käive 74 miljonit krooni. Samal aastal lükkas firma käima online-broneerimise.
Seotud lood
Kui Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) soovitab riikidel rohkem kulutada ja laenu võtta, siis seda tehakse meeleldi. Kui aga tuleb soovitus võlgasid tagasi maksma hakata ning finantsšokkideks valmistuda, muutub organisatsioon riikide jaoks “pahatahtlikuks,” kirjutab ökonomist, fondijuht ning mitme raamatu autor Daniel Lacalle portaalis Mises Institute.