Reformierakond on sokutanud kümneid parteiliikmeid Tallinna juhtima. Nende ülalpidamine maksab pealinlastele vähemalt 10 miljonit krooni aastas.
Vähemalt 35 Reformierakonna liiget on ametis Tallinna linnavalitsuses, linnakantseleis, volikogus ja linnaosavalitsustes, kirjutab SL Õhtuleht.
Reformierakonda ei kuulu mitte üksnes linnaosavanemate nõunikud, vaid ka näiteks sotsiaalhoolekande- ja linnamajandusosakonna töötajad, nõunikud, raamatupidaja ning isegi pressiesindaja. Aastas kulub linnal Reformierakonda kuuluvate ametnike ülalpidamiseks üle 10 miljoni krooni.
Partei peasekretär Kristen Michal ei näe probleemi, et üle 30 erakonnakaaslase on Tallinna palgal. «Erakonnas on 4500 liiget. Küllap enamik neist töötab kusagil ning päris paljud avalikus sektoris.»
Michali sõnul on nende partei linnaosavanemad ametis olnud juba pikka aega ning paljud ametnikud on ülemuse tööd järgides saanud tõuke parteisse astumiseks. Probleemi näeks Michal juhul, kui ametnikku sunnitaks erakonda astuma või muul viisil ?anta?eeritaks.
Res Publica liikmest linnapea Tõnis Palts ei pea aga nii paljude linnaametnike kuuluvust Reformierakonda juhuseks.
«Kui juhused pika aja jooksul järjekindlalt korduvad, ei ole enam tegemist juhuslikkuse, vaid reeglipärasusega,» ütleb ta. «Kindlasti tekitab kahtlusi, kui parteilise tippametniku alluvusse satuvad ainult parteikaaslased. Samas ei tohi inimeste töölevõtmisel ka erakondliku kuuluvuse keeldu või piirangut seada - erakonda kuulumine on inimeste põhiseaduslik õigus. Aktiivsete poliitikute ametitesse nimetamisega peab aga olema väga ettevaatlik. Kas või sellepärast, et niisugusel inimesel võtab parteitöö suure osa ajast ning sellevõrra teevad nad põhitööd vähem efektiivselt.»
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.