Tööinspektsioon teatas, et statistika kohaselt juhtus mullu kahes ettevõttes 51 tööõnnetust, kokku oli aasta jooksul tööõnnetusi 1680 ettevõttes.
Tööinspektsiooni avalike suhete nõunik Tõnu Vare ütles, et inspektsiooni juhtkond otsustas neid ettevõtteid mitte avalikustada. ?Paneme muidu need korralikud ettevõtted löögi alla, kes ka sõrme lõikamise kohta raporti kirjutavad,? sõnas Vare. Ka õnnetusterohkeimate ettevõtete tegevusvaldkondade kohta keeldus Vare infot andmast, märkides, et see reedaks nad. Kummalgi juhul oli 51 õnnetuse hulgas raskeid tööõnnetusi vaid viiendik.
Esimese kümne õnnetusterohkeima firma seas polnud mullu ühtegi ehitusfirmat, ehkki just ehitusfirmad paistavad mujal maailmas silma tööõnnetuste suure arvuga. Kahes kolmandikus õnnetusega ettevõttes oli aasta jooksul vaid üks tööõnnetus. Kokku oli Eestis mullu 3269 tööõnnetust.
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?