Olen täielikult nõus, et koolituskulude jälgimine toob endaga kaasa rohkem majasiseseid tehnoloogiakoolitusi. Meie arendame Medicumis ise välja oma meditsiiniinfosüsteemi ja seetõttu peame ka ise oma kasutajaid koolitama.
99 protsenti kogu Medicumi IT-koolitusest (arvestatuna ajaliselt ühe inimese kohta) on meil majasisene koolitus oma IT-personali poolt.
Ka minu arvates on üldised rakendustarkvara koolitused langustrendis. Wordi ja Exceli koolitusi või lihtsalt Windowsi koolitust ei planeeri me sel aastal enam kellelegi. Põhjuseks osaliselt ka see, et eelmisel aastal kasutasime palju ära SA Vaata Maailma korraldatud 100 000 inimese tasuta koolituse projekti. Medicumist käis seal koolitust saamas vähemalt 40 inimest. Kuid IT-spetsialisti koolitust võtan järgmisel aastal kindlasti.
Me oleme ise püüdnud oma juhte hoida kursis IT arengutega, varem on mõned juhid käinud ka IT-alasel koolitusel. Peaaegu kolmandik eelmise aasta seminaridest ja koolitustest puudutas Medicumis IT turvalisust. Seda just eriti põhjusel, et meie maja tegeleb delikaatsete isikuandmete töötlemisega.
Autor: Asko Berens
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.