Hewlett-Packard (HP) tutvustas kahte uut kõik-ühes-seadet ? PSC 1610 kodukasutajale ja OfficeJet 6210 väikekontoritele ? ning skannerit ScanJet 7650. PSC 1610 sobib kasutamiseks eelkõige kodus ning sellega saab nii printida, skannida kui ka koopiaid teha. 1610 prindib digitaalsed pildid välja ka arvutita (otse fotokaamerast või integreeritud mälukaardilugejalt), printimise ja koopiate tegemise kiirus on kuni 23 lehekülge minutis must-valgena ja 18 värvilisena. 1610 on saadaval alates märtsist, makstes 2400 krooni.
Nõudlikumale kodu- ja väikekontorile mõeldud OfficeJet 6210 ühendab printeri, skanneri, koopiamasina ja faksi. Kaasa saab tarkvara, mis võimaldab edastada elektroonilisi andmeid otse adressaadile. Ka OfficeJet 6210 on varustatud tehnoloogiaga, millega saab arvutit kasutamata digitaalseid pilte välja printida. OfficeJet 6210 tunneb automaatselt ära sisestatava paberi tüübi ja hoiatab kasutajat tindivaru lõppemise eest. LCD-menüü abil on hädavajalikke muudatusi võimalik teha arvutita. Printimise ja kopeerimise kiirus on 23 must-valget ja 18 värvikülge minutis, lisaks automaatne söötmine kuni 20 lehele. Officejet 6210 on saadaval alates märtsist hinnaga 4900 kr.
Lameskanner ScanJet 7650 töötleb 12 lehekülge minutis. Automaatne söötmisseade kuni 50 lehele võimaldab kasutajal skanneri valveta tööle jätta. ScanJet 7650 skannib ka läbipaistvaid materjale, nagu esitluskiled, negatiivid ja diapositiivid. Seadmega on kaasas dokumendihalduse ja arhiveerimise tarkvarad, fotode töötlemiseks on lisatud tarkvara Adobe Photoshop Elements. Skanner sobib nii PCdele kui ka Mac-tüüpi arvutitele. ScanJet 7650 on müügil veebruarist ja maksab 11 000 kr.
Fujitsu tutvustas veebruaris sülearvutit LifeBook N3500, mis on mõeldud asendama tavasuuruses lauaarvutit. Põhinedes Intel Centrino mobiilsel tehnoloogial, pakub LifeBook N3500 suurt jõudlust ja head kuvarit. Koos mahuka kõvaketta, sisseehitatud juhtmeta võrguga ning pikaealise akuga on N3500 disainitud mänguritele, digitaalse meedia austajatele ja teistele nõudlikele kasutajatele. N3500 ekraani laius on 15,4 tolli (39 cm). Baasvarustuses Fujitsu LifeBook N3500 hind algab 1500 dollarist (18 000 kr).
Toshiba uue põlvkonna multifunktsionaalsed seadmed e-Studio3511 ja e-Studio 4511 võimaldavad printida ja kopeerida kiiresti must-valgelt ning skannida, printida ja kopeerida ka värviliselt. Must-valges režiimis on kiirus 35/45 lk minutis, värvilise lehe puhul 11 lk/min. Must-valge dokument valmib nagu tavalise ühevärvilise režiimiga ja tänu sellele jääb ka lehe hind madalaks, nagu on omane must-valgetele seadmetele. Võrguprinteri ja skanneri liides kuulub seadmete standardvarustusse ja soovi korral saab printereid kasutada ka traadita võrgus. Varustusse kuulub veel kaks 550 lehte mahutavat paberikassetti, sada lehte mahutav käsitsisööt, kahepoolsete koopiate valmistamise seade, 384 megabaiti mälu ja 60gigabaidne kõvaketas. Vastavalt kasutaja vajadustele saab valida dokumendisöötjat, klammerdavat fini?eri, lisapaberikassette, augustajaid, faksiseadet, lisamälu, traadita võrguliidest, turbeliidest. Ökonoomne interneti-faksi funktsioon edastab saabunud faksi e-posti aadressile. Kõvakettale salvestatud dokumente saab lihtsa nupuvajutusega printida, faksida või saata e-postiga. Baasseadme hind on 119 700 kr.
Linksysi Power Over Ethernet Adapter on seade, mis võimaldab traadita võrgu tugijaama toitepinge edastada tavalise arvutivõrgu kaabelduse (nn Cat5 kaabli) kaudu. See on mõeldud eeskätt tugijaamade paigaldamiseks kohtadesse, kus puudub ühendus elektrivõrguga (näiteks laed, katusealused jms). Neisse kohtadesse pannakse üles arvutivõrgu kaabeldus, mille kaudu edastatakse nii nõrkvool kui ka andmesignaal. Komplekt koosneb kahest tootest, üks on nn saatja, mis saadab toidet ja andmesignaali üle kaabelduse, teine aga vastuvõtja, mis eraldab signaali ja toite ning suunab need tugijaama vastavatesse ühendustesse.
SMC traadita võrgu leviala lüüs EliteConnect on multifunktsionaalne seade, mis sisaldab endas pääsupunkti (access point), silda (bridge) koos kasutaja tuvastamise ja määratlemise funktsiooniga ning võrguaadressi ümbernimetamise nn NAT-ruuterit ja tulemüüri. Nii moodustab see tervikliku ?kõik ühes? traadita levialaga internetipunkti lahenduse. Seade ühildub EliteConnecti Mini-POSi printeriga.
See printer väljastab pileti, kus on kirjas kogu WiFi-võrgu kliendile vajalik teave: kasutajatunnus, salasõna, ligipääsu periood ja teenuse maksumus.
Nii tekib WiFi pakkuvail ettevõtteil (kohvikud, hotellid, autopesulad jms) võimalus mugavalt ja lihtsate vahenditega anda oma klientidele olulist lisaväärtust.
SMC lüüsi orienteeruv hind on 7800 krooni ja printeri hind 5500 krooni.
Canoni Digital IXUSe seeria täieneb kahe uue mudeliga ? viiemegapiksline Digital IXUS 50 ja 7,2megapiksline IXUS 700. Mõlemal kaameral on kolmekordne optiline suum, kahetolline vedelkristallekraan, videolõikude salvestamise funktsioon ja kiire USB 2.0 liides. Kaamera käivitusaeg on alla sekundi ning pildistada saab katkestamatu kiirusega kaks kaadrit sekundis. LCD-ekraani parema nähtavuse tagamiseks saab selle heledust vastavalt valgustingimustele reguleerida. Uus nn ekraanil hoidmise funktsioon võimaldab pikendada äsja salvestatud pildi kuvamist, vajadusel selle kohe kustutada. Värvide funktsioon annab kasutajale võimaluse fotode ja videolõikude värve kontrollida. Üheksa värvitöötlusfunktsiooni seas on vahetus (ühe värvi asendamine teisega), aktsent (peale ühe värviala kõikide muutmine ühevärviliseks) ja erksad toonid (valitud põhivärvi rõhutamine).
Mõlemal kaameral on lai valik võtterežiime (IXUS 50-l kümme ja IXUS 700-l 13), sh kuus spetsiaalvõtterežiimi. Käsivõtterežiim võimaldab kogenumatel kasutajatel valge tasakaalu, ISO valgustundlikkust ja säriaega (15 sek kuni 1/1500 sek) ise määrata. Iseavaja kasutamisel saab valida erinevate viiteaegade vahel ning viite lõpus tehtavate võtete arvu. Uuel välklambil on kuus režiimi ning selle töökaugus ulatub 4,8 meetrini. Kaamerad saabuvad müügile märtsi lõpus ja hakkavad maksma 6000 kr ringis.
Uue Samsungi telefoni SGH-X640 suumiga kaameraga saab teha mitu fotot (6, 9 ja 15) korraga, valida saab öörežiimi, erinevaid pilte ümbritsevaid raame. Foto maksimaalne resolutsioon on 640×480 pikslit, valida saab nelja pildi kvaliteedi taset. Kaamera juurde kuulub ka kaks pildialbumit. Mäluseis näitab vaba ja kasutatud mälu hulka ning ka jaotust ? palju on mälu piltide, häälsõnumite, helinate, MMSide all kinni. Telefoni varustusse kuuluvad kalender, alarm, diktofon, kalkulaator, taimer, konverter (valuuta, pikkuse-raskuse-mahu jms mõõdud). Stopper võimaldab salvestada nelja erinevat aega.
Võrreldes varasemate Samsungi mudelitega vaigistab helinate väljalülitamine need tõesti, eelmised telefonid tegid sisselülitamisel ja alarmiga meeldetuletuse salvestamisel ikkagi häält. Ka on uue telefoni klaviatuuri mugavam kasutada, klahvid on suuremad ja nende ümber on rohkem ruumi, erandiks küll keskmine neljasuunaline klahv. Miinusena tuleb öelda, et eestikeelses menüüs on mõned arusaamatused, nt telefoni sätete seas valik ?hääle selgus? variantidega ?sees? ja ?väljas?, samuti valik ?külgnupp? variantidega ?hülga? ja ?vaikus?... Müügile tuleb uus Samsung mais, tõenäoline hind on alla 4700 kr.
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.