15. märts 2005 kell 8:44

AIGd 37 aastat juhtinud Maurice Greenberg sunniti lahkuma

AIG juhatuse esimees Maurice Greenberg sunniti lahkuma ettevõtet juhtimisest seoses järelvalve-poolse uurimisega, kirjutab AP.

79-aastane Maurice 'Hank' Greenberg jääb kindlustusseltsi American International Groupi (AIG) juhtkonda hääleõiguseta juhatuse liikmena.

AIG nimetas ametisse kolm uut juhatuse liiget. Ettevõtte ajaloo kolmandaks juhiks sai senine ettevõtte kaastegevjuht Martin J. Sullivan.

Greenbergi lahkumine on juba kolmas tipptasemel lahkumine USA suurfirmade tegevjuhtide seas. Hiljuti sundisid Hewlett-Packardi ja Boeingu nõukogud ettevõtte tegevjuhti lahkuma.

Greenberg on kindlustusdünastia juht.

Tema poeg, Jeffrey W. Greenberg astus oktoobris tagasi kindlustusmaaklerfirma Marsh McLennan Companies tegevjuhi ja juhatuse esimehe kohalt. Lahkumise taga on New Yorgi peaprokuröri büroo poolne kindlustusmaakleri uurimine seoses hindade kokkuleppimise, ühtede seltside eelistamist teiste ees hinnast olenemata ja varjatud edukustasude eest. Marsh McLennan saavutas kokkuleppe, makstes 850 mln dollarit.

Tema teine poed, Evan G. Greenberg, on Bermudal asuva kindlustusseltsi ACE tegevjuht.

AIG on oma 168,5 mld dollari suuruse turuväärtuse poolest üks maailma suurimaid kindlustusfirmasid. Maurice Greenberg on ettevõtte üks suurimaid eraisikust aktsionäre. Ta kontrollib otse enam kui 43,3 mln aktsiat ja kaudselt veel 23,7 mln aktsiat. Kokku oli ettevõttel eelmisel aastal väljastatud 2,64 mld aktsiat.

Hetkel kuum