Ülo Toomsalu • 15 märts 2005

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Viimasel ajal riigijuhtimise asemel suuremalt jaolt tülitsemisega tegelenud kolme R-i liit laguneb. Kuna Res Publica ei ohverda mingil juhul justiitsminister Ken-Marti Vaherit, ühinevad tänase umbusaldusavaldusega ka Rahvaliit ja Reformierakond.

Siseministeerium eitas pressiteates esiteks seda, et eile pärast kahe kuu tagust infarkti tööle tulnud siseminister Margus Leivo (Rahvaliit) oleks midagi teadnud mõõdikute seadmisest korruptantide püüdmiseks.

Ühest kriisist teise kriisi loksuv valitsuskoalitsioon on jätnud tööta riigikogu, kes istub pahatihti koos vaid paarkümmend minutit, tänavu pole suudetud kinnitada pea ühtegi põhimõttelise tähtsusega seadust.

Maiustusetootja AS Kalev on osa töötajaid palganud Lõuna-Eestist, ettevõtte kinnitusel pole see siiski tingitud tööjõukulude kokkuhoiu vajadusest.

Postimees:

Peaminister Juhan Partsil oli täna hommikuni aega otsustada, kas korruptantidest riigiametnike püüdmisplaani skandaalis ohverdada kogu valitsus või justiitsminister Ken-Marti Vaher.

Transpordiameti töötajad tegid tee pikkuse ja sõidu maksumuse määramiseks algul testi ühe Tulika Takso plafooni kandva taksoga, mille juht teadis, et tegu on kontrollsõiduga. Pärast seda kui ametnikel oli selge, et punktist A punkti B on täpselt 7,2 kilomeetrit, katsetasid nad sama teekonna läbimist juhusliku sama firma taksoga. Tulemus oli üllatav, sest järgmise Tulika taksoga sõites muutus sama teekond hoopis 8,2 kilomeetri pikkuseks ja sõidu eest tuli maksta seitse krooni rohkem.

Pangad pakuvad ülisoodsaid intresse lisaks uutele liitujatele ka senistele klientidele, et vältida laenajate ülejooksmist konkurentide juurde.

Maksu- ja tolliamet leidist paarikümnest firmast veel 20 000 tonni üleliigset suhkrut, mis muudab Eestil sadadesse miljonitesse kroonidesse ulatuvast suhkrutrahvist vabanemise veelgi raskemaks.

SL Õhtuleht:

Justiitsminister Ken-Marti Vaheri skandaalne plaan seada korruptantide püüdmiseks kvoodid, võib viia võimuliidu langemisele nii Toompeal kui ka Tallinnas.

Hetkel kuum