16 märts 2005

Tallinnast leiti jälle müügilt suur kogus salasuitse

Tallinna tolliinspektuuri ametnikud kõrvaldasid tubakaseaduse nõuete täitmise kontrolli käigus sel nädalal Tallinnas müügilt taas suure koguse salasigarette.

Tollijärelevalve ametnikud kontrollisid üht Merekeskuses asuvat müügikohta ning avastasid, et selles müüakse lisaks legaalsele kaubale erinevaid Vene ja vananenud maksumärkidega või üldse ilma maksumärkideta sigaretipakke, teatas maksu- ja tolliamet.

Sigaretimarkidest olid esindatud L M, Bond Street, Marlboro, Prince ja Blend ning kokku kõrvaldasid tolliametnikud müügilt 34400 salasigaretti.

Müügikohas 33-aastase müüjanna Svetlana ütluste kohaselt olid sigaretid tema omad. Müügikohta omava ettevõtte juhid sigarette omaks ei tunnistanud.

Toll pidas sigaretid kinni ja alustas juhtumi uurimiseks väärteomenetluse.

Viimati avastasid tolliametnikud Tallinnas salasigarettide müügi 1. märtsil, mil Balti jaama ostukeskuses asuvast kioskist kõrvaldati müügilt 2200 ja Merekeskuses olevast kioskist 4220 salasigaretti.

Maksu- ja tolliameti õigus sisemaal tubakatoodete kontrolli teostada tuleneb tubakaseadusest, reeglina tehakse seda konkreetse vihjeinfo kontrollimiseks.

Hetkel kuum