Kuna seadus keelab tööotsijalt vahendusraha võtta, on osaühing Rebase Koolitus välja mõelnud sponsorlepingu, kirjutab SL Õhtuleht.
Lootus tööd leida avaneb pärast 5000kroonist annetust.
Töötu Dmitri otsis välismaale kohta.
Noormees helistas ajalehekuulutuses avaldatud telefoninumbril ja leppis aja kokku. Paraku jäi jutt tööpakkumisfirma Tartu maanteel asuvas kontoris lühikeseks: enne 5000 krooni maksmist pole lootustki, et keegi talle välismaale töökoha otsiks. Firma esindaja selgitas, et Dmitri peab toetama nende firmat 5000 krooniga, aga seda ei panda kuskile kirja, et raha on tegelikult töövahendamise eest.
Tööjõudu välismaale vahendava firma, Rebase Koolituse OÜ juhataja Ruth Kask selgitab, et kuna tööturuteenuse eest ei ole tööotsijal endal lubatud maksta, ongi firma välja töötanud sponsorlepingu variandi. Midagi ebaseaduslikku seal ei olevat. Ta lisab, et 5000 krooni polevat tööotsimise eest ettemaksuna sugugi mitte palju.
«Aga meie ei saa kliendilt garantiid, et ta kindlasti just sellele kohale, mille meie talle oleme otsinud, lõpuks tööle läheb! Meie näeme vaeva, aga kui tööotsija ei tahagi seda tööd, kes siis meie kulutused kinni maksab?» Kask kinnitab, et kulutused on väga suured. Aastas tuleb välismaa firmadega pidada üle 300-400 läbirääkimise.
Tarbijakaitseameti avalike suhete osakonna peaspetsialist Eda Amur märgib, et Rebase Koolituse kohta on laekunud alates 2002. aastast ligi 10 avaldust, mille sisu on sarnane.
Seotud lood
Leedu telekommunikatsiooniettevõte, UAB Consilium Optimum, mida tarbijad tunnevad Fastlinki kaubamärgina, käivitas 18. detsembrini kestva avaliku kolmeaastase võlakirjaemissiooni eesmärgiga kaasata 3 miljonit eurot, pakkudes investoritele 9% aastaintressi (ISIN code: LT0000411266, investment order cook code CSLSPO). Emissioon on tagatud ILTE 1,5 miljoni euro suuruse garantiiga.