Uute klientide pärast ägedalt võistlevad firmad jagavad üha rohkem kaupa või teenuseid tasuta, sidudes selle abil kliendi mitmeaastase lepinguga.
Kampaania algusest alates on Elioni Kristiine esinduses sõlmitud ligi kümne inimesega leping, mis kindlustab tasuta arvuti koos mitmeaastase internetiühenduse lepinguga, kirjutab Postimees.
«Tasuta Microlinki arvutite pakkumine koos internetiühendusega tõi kaasa enneolematu klientide tulva,» ütles Elioni Kristiine esinduse juhataja Luule Rooks.
Sageli võetakse enne lepingu sõlmimist Rooksi sõnul mõtlemisaega, sest kolmeaastane siduv leping, millest vabaks ostmine maksab 500 kuni 2000 krooni, pidurdab esialgset hoogu.
Sideettevõtted ja turvafirmad sammuvad nende äride esirinnas, kes pakuvad oma teenuste kasutamiseks vajalikke hinnalisi seadmeid uutele klientidele tasuta.
Teenindusettevõtted suurendavad pigem konkurentide edestamiseks toote müümisega kaasnevaid kulutusi kui alandavad hindu. Tasuta kaubaga kaasneb reeglina mitme aasta pikkune sundus kinkija teenuseid osta. Lepingu ennetähtaegne lõpetamine toob kaasa trahvinõude.
Turvateenuste turul silmatorkavaima pakkumisega esineb AS Pristis, kes pakub kliendi meelitamiseks aastast tasuta valvet, tasuta seadmeid ja maksab 1000 krooni pealegi. Kuid vastutasuks kohustub klient kasutama Pristise teenust viie aasta jooksul.
«Tervele talupojamõistusele peaks loomulikult selge olema ka see, et tasuta lõunaid ei ole olemas,» ütles ASi Falck Eesti avalike suhete direktor Andres Lember. «Äriettevõtte ainus eesmärk on kasumit teenida.»
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.