23. märts 2005 kell 13:19

Börsiülevaade: Hansapangast vabanev raha liigub Eesti Telekomi

Hansapanga aktsiaid teist päeva turult kokku ostnud Swedbank on vallandanud väikse raha sissevoolu ülejäänud Tallinna börsi aktsiatesse, eriti Eesti Telekomi.

Eile Hansapanga ülevõtmispakkumise hinda 172,11 kroonilt 211,23 kroonilt tõstnud ja aktsiaid turult kokku ostma hakanud Swedbank on tekitanud Tallinna börsile ülisuure käibe, kui ka aidanud täna mitmel aktsial kiiresti tõusta.

Kui eile kaubeldi börsil ligi 30 miljoni Hansapanga aktsiaga, siis täna ligi 6,7 miljoni aktsiaga. Väga suur osa kahe päeva 7,8 miljardi kroonisest käibest tuli Swedbank`i rahakotist. Raha saajaks olid aga Swedbank`i pakkumist aktsepteerivad fondid ja väikeinvestorid.

Hansapanga aktsiate alt vabanev raha hakkab otsima uut kohta.

Sellest võib olla tingitud ka tänane Eesti Telekomi 64 miljoni kroonine käive ning 3,4% hinnatõus tasemeni 124,08 kroonini.

Märkimisväärselt tõusis ka Norma, Tallinna Kaubamaja, Merko Ehituse, Saku Õlletehas kui Baltika aktsiaid. Tõsi, eelpool mainitud ettevõtete käive jäi mõõdukalt madalaks.

Võib arvata, et sarnane stsenaariumi kohaselt käitutakse ka lähipäevadel. Ehk Hansapank näitab ülisuurt käivet ja raha liigub teistesse aktsiatesse.

Hetkel kuum