Ülo Toomsalu • 28. märts 2005 kell 5:20

EPL: Internetis viinapoodi avada sooviv firma põrkas linna vastuseisule

Lasnamäe linnaosavalitsus keeldub registreerimast osaühingut Alko Online, kes soovib hakata internetis alkoholiga kauplema.

Alko Online?i esindav Legal Guide?i jurist Andrei Kjahrenov ütles Eesti Päevalehele, et linnaosavalitsuse käitumine on olnud algusest peale kummaline.

?Me ei saanud pikka aega mingit vastust. Käisime ise kohal, et uurida, suuliselt öeldi meile: ?Arvatavasti me ei anna luba?,? rääkis Kjahrenov. ?Kirjalikku, selget seadustele tuginevat põhjendust, miks registreerimisest keelduti, pole me siiamaani saanud.?

?Juba pikka aega on Tallinnas pärast kella 23 alkoholimüük keelatud,? ütles linnaosavanem Oleg Rebane. ?Minu isiklik mõte on, et kes saab seda kontrollida, kui alkoholi müüakse internetis, kus ei ole kuskil kirjas, mis kell nad müüvad ja kuhu,? lisas ta.

Kjahrenovi kinnitusel on internetimüük palju paremini kontrollitav kui füüsiline pood. ?Arvutist on täpselt näha, millal maksti, kuhu viidi. Ostja registreerib end enne kauba tellimist.?

Esindaja sõnul ei anna Alko Online niisama lihtsalt alla, sest on firma loomiseks teinud juba palju kulutusi. ?On loodud internetilehekülg, ostetud selle disain, sõlmitud eellepingud hulgifirmadega, renditud kontor ja ladu,? loetles firma jurist.

Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste ütles, et Lasnamäe linnaosavalitsuse otsus on seadustele vastav ja põhjendatud. ?E-kaubanduse korras ei ole alkohoolse joogi jaemüük lubatud, olenemata kellaajast,? väitis Teniste.

Hetkel kuum