Sotsiaalministeerium avab sel aastal koostöös kohalike omavalitsustega kolm uut madala läve keskust.
Uued keskused avatakse Kohtla-Järvel, Paides ja Tallinnas ning ühe rehabilitasioonikeskuse Sillamäel ja päevaravikeskuse Tallinnas.
'Keskuse eesmärgiks on riskikäitumise vähendamine, tahame tuua uimastisõltlased tänavatelt ära, et saaksime neil aidata oma eluga uuesti toime tulla,? ütles Sotsiaalministeeriumi rahva tervise osakonna juhataja Anneli Taal. ?See on koht, kuhu nad saavad tulla päeval ükskõik mis kellaajal, seal vaba aega veeta, sooja teed juua, ennast või oma riideid pesta.?
Pöördujaid motiveeritakse alustama ravi. Neile pakutakse sotsiaalnõustamist, esmast meditsiinilist abi, õpetatakse, kuidas toime tulla uimastisõltuvusega. Samuti vahetatakse seal süstlaid ja jagatakse tasuta kondoome.
Ühes keskuses võetakse päeva jooksul vastu ligi 30-50 inimest. Keskuse töötajad hakkavad käima väljatööl, et uimastisõltlastega nende kogunemiskohas kontakti leida ja nad tänavalt keskusesse kutsuda.
Mais avatavas Sillamäe rehabilitatsioonikeskuses hakatakse pakkuma statsionaarset rehabilitatsiooniteenust uimastivabal meetodil uimastisõltlastele. Tallinna päevaravikeskusesse tuleb ambulatoorne ravi kaksikdiagnoosiga sõltlastele.
Sotsiaalministeerium toetab madala läve ja ravikeskuste remonti 1,6 miljoni krooniga. Madala läve keskuste tegevuskulud aastas on kokku 2,1 ja ravikeskustel kokku 2,6 miljonit krooni. Ruumidega seotud kommunaalkulud katavad kohaliku omavalitsused.
Autor: Gert D. Hankewitz
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.