TeliaSonera aktsia täna Stockholmis enam kui 5 protsenti plussis (täiend)

TeliaSonera aktsiad avanesid täna Stockholmi börsil 6,6 protsenti plussis ning aktsia maksis 42 Rootsi krooni. Merrill Lynch ja JP Morgan tõstsid soovitusi.

Kell 11 olid TeliaSonera aktsiad 5,1 protsenti plussis ja aktsiad maksid 41,4 Rootsi krooni.

Bloombergi andmetel kergitab Eesti Telekomi suuromaniku TeliaSonera aktsia hinda eelmise nädala uudis, mil Rootsi-Soome kompanii teatas, et omandas enamusosaluse Türgi mobiilsideoperaatoris Turkcell.

TeliaSonera teatas suurel reedel, et ostab 27% Türgi suurima mobiilside operaatori Turkcell aktsiatest 3,1 miljardi dollari ehk ligi 37,5 miljardi krooni eest, kasvatades oma osaluse firmas 64,3 protsendile.

Tehinguga Türgis kahekordistas TeliaSonera oma mobiilsideklientide arvu ning sai küllastunud koduturu kõrvale uued kasvuvõimalused.

Eile oli Stockholmi börs suletud.

Investeerimispangad Merrill Lynch ja JP Morgan tõstsid täna hommikul Turkcellis enamusosaluse omandanud TeliaSonera aktsia soovitusi. Mõlemad investeerimispangad on andnud Rootsi-Soome telekomikontsernile nüüd soovituse ?neutraalne?.

Merrill Lynchi varasem soovitus oli ?müü? ja JP Morgan soovitas omada portfellis väiksemat osakaalu kui indeksis (under weight). 12 kuu hinnasiht oli viimasel 39 Rootsi krooni. Merill Lynchi varasem hinnasiht oli 37 Rootsi krooni, nüüd on see samuti 39 Rootsi krooni.

Mõlemad maaklerid märkisid, et TeliaSonera maksis enamusosaluse eest Türgi firmas oodatust vähem.

Merrill Lynch märkis veel, et Turkcell moodustab kontserni väärtusest nüüd 26 protsenti, mis on sama palju, kui Rootsi tavatelefoni osakaal kontsernis.

Hetkel kuum