Ülo Toomsalu • 1. aprill 2005 kell 5:19

EPL: Haabersti elanikud sõdivad 2000 uue naabri vastu

Kolmapäeval Haabersti linnaosa valitsuses toimunud arutelul nõudsid elanikud Rannamõisa teele kavandatud korterelamute ehitusmahtude vähendamist.

Kinnisvaraarendaja Ober Haus tahab ehitada Rannamõisa tee 9c ja 10 kruntidele eramute vahele uue, 2?4korruselistest majadest koosneva korterelamurajooni. Tegu on Haabersti suurima plaanitava kortermajarajooniga, mis hõlmab 16,8 hektarit ning kuhu on plaanis rajada 54 kortermaja. Samas on tegu peatselt neljarealiseks laiendatava magistraali äärse kohaga, kus eramuehitus ei ole atraktiivne, kirjutab Eesti Päevaleht.

Põhiliselt on elanikud vastu neljale korrusele ja soovitud ehitusmahule, kuna sellega tuleks juurde 800 korterit ja ligemale 2000 elaniku ning see survestaks piirkonda.

Pärast pikki vaidlusi võttis sõna Haabersti halduskogu ja linnavolikogu liige Jaak Vihmand.

?Mina arvan, et praegu pole õiget lahendust. Ettepanek võiks olla, et kompromissina võiks Rannamõisa tee äärde neljakorruselised jääda. Aga mujal võtaks arendaja ühe korruse maha,? ütles ta.

Arendaja sellega ei nõustu ja vaidlused jätkuvad. Linnaosavalitsus on raskes seisus: tahaks olla elanikele meele järgi ja tahaks uusi elanikke ja arendamist. Planeeringut ja proteste hakkavad vaagima maavanem ja hiljem linnavolikogu.

Hetkel kuum