Soome suursaadik: Eesti peaks looma Sitra-laadse fondi

Soome suursaadik Jaakko Blomberg Eestis soovitab Eestil rohkem panustada teadus- ja arendustöösse ning luua selleks Soome Sitra-laadse fondi.

Kohtudes eesti ja soome ärimeestega Tallinnas, ütles suursaadik Blomberg, et Eestis on rohkesti vaimupotentsiaali, mida ei suudeta raha puudusel korralikult kasutada, kirjutab Kauppalehti.

Tema hinnangul räägivad eesti poliitikud palju struktuurimuutuse vajadusest, mis aitaks parandada tootlikkust, kuid praktiline poliitika on sellele pigem vastupidine.

Uute investeeringute hankimisel ja töökohtade loomisel mõeldakse vähe, millised need uued töökohad peaksid olema. Tema väitel peab eesti majanduspoliitika ja ärikliima silmas kiire kasumi tagaajamist, selle asemel et mõelda jätkusuutlikule arengule. Eesti suunab teadus- ja arendustöösse ca 1% SKPst, mis ELi riikide seas üks väikseimaid.

Teadus- ja arendustöö edendamiseks arvab Blomberg Eestil vaja minevat Soome Sitra-sugust fondi, mille saaks luua näiteks kavandatava Eesti telekomi aktsiate müügi rahaga.

Hetkel kuum