5. aprill 2005 kell 8:22

Esimene ehitusettevõte pääses riigihangete tunnustatud pakkujate nimekirja

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas, et kandis esimese ehitusettevõttena riigihangete tunnustatud pakkujate nimekirja ASi Maru Ehitus.

Tunnustatud pakkujate nimekirjas olek lubab Maru Ehitusel lihtsustatud korras osaleda kuni 50 miljoni kroonistel riigihangetel, mis vähendab firma kulutusi hankedokumentide vormistamisele.

Firma tegevjuht Hannes Nigul oli nimekirja saamisega rahul. ?Eks me loodame et meie töö läheb kergemaks ja et me ei pea riigihangete puhul tõestama, et meie oleme ikka õige ettevõte ja pädev,? ütles Nigul. Muutustest, mis nimekirjas olemine firmale toob, ei osanud Nigul rääkida. ?Natuke vara veel selle jaoks,? ütles ta.

Nimekirja kandmise otsustas spetsiaalne komisjon, kuhu kuulusid ministeeriumite, riigiasutuste ning ehitusvaldkonna erialaliitude esindajad.

Järgmiseks võivad tunnustatud pakkujate nimekirja pääseda ehitusettevõtted AS Terrat, AS Alial, AS Vant, Deena Ehituse OÜ ning AS Merko. Nende taotlusi arutab tunnustatud pakkujateks registreerimise komisjon 8. aprillil.

Ministeeriumi selgituse kohaselt peab nimekirja kandmist taotlev firma muu hulgas esitama tõendi vajalike registreeringute, tegevuslubade ja sertifikaatide olemasolu kohta; maksuameti õiendi sotsiaalkindlustusmaksete tasumise kohta; eelmiste majandusaastate auditeeritud aruanded; varasemate ehitustööde referentsid ning kinnitama tehnilise personali vastavust kutsekvalifikatsiooni tasemetele.

Tunnustatud pakkujate nimekiri koosneb viiest klassist: A kategooriasse kuulumine tagab ettevõttele hankel osalemisel lihtsustatud protseduuri kuni sada miljonit kroonini maksvate lepingute puhul. Järgmiste kategooriate korral on lepingu maksimumsummad vastavalt 50, 25, 7 ja 2 miljonit krooni. Nimekirja kantud Eesti ehitusettevõtetel on edaspidi lihtsam konkureerida ka Euroopa Liidu sisestel riigihangetel, lubab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Varem ilmunud artiklit ehitusettevõtete nimekirjast loe <#siit=http://www.aripaev.ee/2719/uud_uudidx_271901.html>.

Hetkel kuum