Ülo Toomsalu • 7. aprill 2005 kell 5:42

PM: Kännu Kuke kompleks saab uue hingamise

Mustamäe linnaosa loodab Kännu Kuke kompleksi mainet parandada T-Marketi kaupluse avamisega.

Kännu Kuke kompleksil on kokku kolm omanikku, neist üks Mustamäe linnaosa valitsus, kellele kuulub spordiklubi ja vehklemissaaliga osa. Linnaosa avalike suhete nõunik Ivo Parbus nentis, et ametnikud eramaal omatahtsi toimetada ei saa, kirjutab Postimees.

«Kunagi kavatseti seal algatada detailplaneering, aga see on soiku jäänud,» rääkis ta. «Heakorra- ja ehitusjärelevalve spetsialistid on seal käinud hoiatamas ja manitsemas. Meie saame ainult noomida, kui asjad on halvasti, ja vajadusel kooskõlastusi nõuda.»

Kahe nädala pärast avab uus rentnik VP Market sealsamas uue kaupluse, mis peaks hoonekompleksile andma esimese tõuke kunagise hiilguse taastamiseks. «Kui uus pood toob sinna rohkem rahvast, siis tekib ehk ka teiste arendajate seas suurem huvi ja elu hakkab käima,» märkis VP Marketi avalike suhete juht Erkki Erilaid.

«Koht on poe jaoks sobiv, keset elurajooni. Püüame üle võtta kõik vanad head asukohad, mis veel saadaval on. Loomulikult teeme poeümbruse korda ja hoiame sellel silma peal.»

Ka Parbus loodab Kännu Kuke maine paranemist pärast T-Marketi avamist. «Normaalsete kaupmeeste tulek on ümbruskonnale hea, sest nende huvi on inimesi ligi meelitada ja luua ümbruse korrastamise abil ostude sooritamiseks mugavad tingimused,» põhjendas ta.

Parbuse sõnul on lisaks Kännu Kukele linnaosa teine valupunkt Szolnoki turg, mille korrastamine on pikk ja vaevarikas protsess.

Hetkel kuum