Sirje Niitra • 11. aprill 2005 kell 10:29

Neli miljonit krooni Eesti kui transiitriigi tuntuse suurendamiseks

Kolmapäeval toimuval transiidikonverentsil TRANSESTONIA 2005 teavitatakse avalikkust kahest toetusprojektist mahuga kuni neli miljonit krooni.

Eesmärgiks on Eesti kui transiitmaa tuntuse suurendamine ning 1000 uue transiiti teenindavate töökoha loomine, teatas OÜ Transestonia peakorraldaja Illimar Paul. Projektid realiseeritakse järgneva 12 kuu jooksul.

Kõigepealt toetab riik EAS-i kaudu 800 000 krooniga Eesti riikliku ekspositsiooniga esinemist Venemaa ja SRÜ olulisimal transpordi, logistika ja transiidimessil TransRussia 2006. Mess toimub tuleva aasta märtsis Moskvas. Ettevalmistustööd on juba alanud.

Lisaks sellele teavitab kolmapäevasel transiidikonverentsil Eesti suurim ladude ja logistikaparkide omanik ning arendaja Riigiressursside Keskus (RRK) juhataja Toivo Külaviir 3 mln kroonise mahuga toetusprogrammi käivitamisest. RRK on erakapitalil põhinev kinnisvarafirma, kellele kuulub 150 000 ruutmeetrit ladusid Liiva Keskuses, Maardus ja Tapal. Kolme miljoni kroonine toetusprogramm on suunatud transiiditegevuse elavdamiseks ning töökohtade loomiseks 40 000 ruutmeetrise ladude kogupindalaga Tapa logistikapargis. Tapa on Eesti raudteede olulisimaks sõlmpunktiks.

Hetkel kuum