Gea Velthut-Sokka • 18. aprill 2005 kell 14:17

Keskpank: euro referendumi arutelul on Eestile halb mõju

Eesti Panga hinnangul tekitab Eestis tekkinud arutelu eurole ülemineku rahvahääletusele panemise küsimuses majanduslikku ebakindlust.

See mõjutab halvasti ka meie rahvusvahelist majanduslikku usaldusväärsust.

'Eesti on nii valitsuse kui Eesti Panga tasandil edastanud seni selgeid sõnumeid eurole ülemineku plaanide osas. Selgete kavade ja nägemuste olemasolu ise on olnud äärmiselt olulise tähtsusega Eesti rahvusvahelise usaldusväärsuse saavutamisel,' vahendas Eesti Päevaeleht Online Eesti Panka.

Eurole ülemineku ootuses on kiiresti tõusnud Eesti riigireitingud ja langenud laenuintressid. Eesti suure jooksevkonto defitsiidi tõttu on kiire europiirkonnaga liitumine olnud üks väga olulisi argumente reitingu taseme määramisel ja seda on märkinud kõik reitinguagentuurid, vahendas everyday.com BNSi uudist.

Keskpank leiab, et 'me oleme Eesti krooni ajaloolise stabiilsusega, mille aluseks on olnud nii valuutakomitee kui tugev finantssektor kui valitsuse konservatiivne eelarvepoliitika, nii harjunud, et unustame, et väikeriigi jaoks ei pruugi kõik see olla iseenesestmõistetav ja palju sõltub lisaks ka meie majanduspoliitika rahvusvahelisest usaldusväärsusest'.

Vastavalt ühinemislepingule Euroopa Liiduga peavad kõik uued liikmesriigid võtma kasutusele euro.

Eesti on teatanud, et tahab euro kasutusele võtta mitte hiljem kui 2007. aasta 21. jaanuarist.

Hetkel kuum