Ülo Toomsalu • 27. aprill 2005 kell 5:33

ÄL: Venemaa kavandab softitööstuse arendamiseks vabamajandustsoone

Venemaa sihib tarkvaraallhankijate globaalses võistluses liidri kohta.

Tarkvarasektor kasvab Venemaal 25% aastas ning tarkvara eksport 40?50% aastas. Venemaa on muutumas maailma IT-tööstuse arvutiprogrammeerimise juhtivaks allhankijaks. Rohkem kui 250 tarkvaraarendusfirmat loodavad paari järgmise aasta jooksul suurendab mahtu kahe miljardi dollarini, kirjutab Ärileht.

Läbi ajaloo tehnilistes valdkondades lippu kõrgel hoidnud Venemaa ambitsioonikaid plaane toetab ka Vene valitsus. Kommunikatsiooniminister Leonid Reimani sõnul on valitsuse nägemuse kohaselt Venemaa muutumas üleilmse innovatsiooni ja ettevõtluse keskuseks, kus leiavad aset suured läbimurded ning arendatakse täiesti uuel tasemel tehnoloogiat. ?Tahame, et Venemaa oleks koht, kus järgmine tõeliselt suur asi võiks sündida,? ütles Reiman.

Konkreetsed plaanid seisnevad rahvuslike tehnoparkide loomises, lisaks luuakse ka vabamajandustsoonid, mis olemuselt kopeerivad India Bangaldore? ja Hyderbadi. Klientide ligimeelitamiseks on Vene valitsus nõus isegi seadusemuudatuste ning maksureformiga. Järgmise viie aasta jooksul annab riik IT-arendusse 650 miljonit dollarit (ligi 8 mld kr). Seda kõike ikka selleks, et võimalikult palju eraärihuvide raha riigile tagasi tuleks.

Venemaa IT-tööstuse kasv ületab pika puuga kõiki teisi majandusharusid.

Hetkel kuum