28. aprill 2005 kell 12:43

Börsiülevaade: Baltikas hakati kasumit võtma

Viimase nädalaga 50% tõusnud Baltika aktsia osas hakati täna kasumit võtma. Väärtpaber sulgus aktiivse kauplemise tulemusena 65,41 kroonil ehk 6,9% miinuses.

Rõivakontserni aktsia hind on võimsalt üles hüpanud tänu viimasel ajal aktiivseks muutunud väikeinvestorile, kes kõikvõimalikele uudistele suudavad juba päris kiiresti reageerida. 20. aprilli 46,94 krooniselt sulgemistasemelt oli väärtpaber eilseks jõudnud tõusta juba 70,25 kroonini.

Antud ajavahemikku jäävad Baltikal korralikud esimese kvartali majandustulemused ja otsus maksta dividende 0,75 krooni aktsia kohta.Samas võiks ülikiire tõusu siduda pigem aktsia madala likviidsusega.

Pärast dividendide maksmist on näidanud Tallinna börsil nõrkust Saku Õlletehase aktsia. Kui veel mõned nädalad tagasi tõsteti aktsia hinda kuni 157,25 kroonini, siis nüüdseks on väärtpaberi hind sulanud 130,65 kroonini.

Tehniliselt tundub olevat tugev vastupanutase 8 euro (125,17 krooni) kandis, millel väärtpaber ka terve märtsi kindlalt püsis.

Märkimisväärne on see, et mainitud kaks aktsiat olid vastavalt 26 ja 27 tehinguga täna ka Tallinna börsil kõige aktiivsemad.

Huvitavate aktsiate nimistusse tooks ära ka Klementi ja Viisnurk. Viimaste aastate lõikes on tegemist kahe kõige kehvema Tallinna börsi aktsiaga. Paar viimast päeva on hakatud ka nende aktsiate peale raha panustama.

Hetkel kuum