28. aprill 2005 kell 15:23

FSB soovib interneti kontrolli alla võtta

FSB soovib interneti kontrolli alla võtta, vahendas Postimees Online lenta.ru uudist.

Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse FSB infoturvalisuse osakonna esindaja Dmitri Frolov teatas, et Venemaa julgeolekuteenistused vajavad kiiresti lisavolitusi interneti kontrollimiseks, kirjutas lenta.ru.

Frolovi sõnul tuleb kiiremas korras laiendada julgeolekuteenistuste võimalusi kommunikatsioonisüsteemides ja internetis toimuvat kontrolli all hoida.

FSB ametnik esines sellise avaldusega Venemaa Föderatsiooninõukogus toimunud ümarlaual, mis oli pühendatud telekommunikatsiooni- ja internetisektori ettevõtete tegevust reguleerivale seadusandlusele.

Frolovi sõnul kavatseb FSB välja töötada uued internetiteenuse pakkujatele esitatavad nõuded, mis välistavad interneti vahendusel ekstremistlike ideede levitamise.

Samuti soovitakse nõuete karmistamisega võtta kontrolli alla internetis toimuv ebaseaduslik tegevus ning saada vajadusel enese käsutusse internetikasutajate isikuandmeid.

Frolovi kinnitusel kujutab internet enesest tänapäeval olulist vahendit avaliku arvamuse mõjutamisel.

Ta lisas, et praegu saavad erinevate suunitlustega grupeeringud kasutada internetti oma riigi valitsuse vastaste poliitiliste jõudude mobiliseerimiseks.

Just nii toimus see julgeolekuametniku sõnul Jugoslaavias, Gruusias ja Ukrainas.

Hetkel kuum