29 aprill 2005

Börsiülevaade: väiksed tegijad võimutsevad, Kaubamaja rekordtasemel

Viimase aja kauplemist jälgides tuleb tõdeda, et börsil on tegutsemas peamiselt väikeinvestorid, kes tegutsevad kibedalt aastaid varjusurmas olnud aktsiatega.

Nii ka täna.

Kui Hansapanga aktsia madal kauplemisaktiivsus on iseenesest mõistetav, siis kokku on kuivanud kauplemine ka Eesti Telekomi ja Norma aktsiatega. Investorite suurema huvi on mõneks ajaks minetanud ka Merko Ehituse aktsia.

Kolm kõige aktiivsemat väärtpaberit olid täna börsil Baltika, Rakvere Lihakombinaat ja Tallinna Kaubamaja. Eilse päeva tegijad olid Saku Õlletehas ja Baltika.

Tundub, et kauplemisaktiivsust hoiavad üleval spekulandid. Aktiivselt kaubeldud vähelikviidsed aktsiad liiguvad suurtes raamides ja käibed on madalad.

Näiteks Baltika aktsia, milles eile üle pika aja kasumit võeti kõikus täna koguni 61,5 ja 70,1 krooni vahel. Väärtpaber lõpetas päeva 66,50 kroonil ehk 1,7% plussis.

Päeva alguses kohe kiire üleshüppe teinud Rakvere Lihakombinaadi aktsia lõpetas 40,52 kroonil ehk 9,8% plussis.

Tallinna Kaubamaja tõus jäi küll ?vaid? 3,3 protsendiliseks (222,96 kroonini), kuid investorite huvi tekitas kindlasti väärtpaberi jõudmine kõigi aegade kõrgeima hinnatasemeni.

Tänases Äripäevas ilmus jutt kaubanduskontsernist, mille peamine rõhk on endiselt kiirel laienemisel.

Hetkel kuum