3 mai 2005

Patsientide omaosalus on juba praegu piisavalt kõrge

Sotsiaalministri seisukoht on, et patsiendi omaosalus ei saa tõusta vähemalt kahe aasta jooksul, sest juba praegu tasub patsient keskmiselt 24 protsenti.

Sotsiaalministri Jaak Aabi sõnul on patsientide omaosalus Eestis juba piisavalt suur ning nüüd tuleb kaaluda tööandjate või riigi osaluse tõstmist.

?Me ei saa vähendada haigushüvitist 75 protsendini ja hakata hüvitist patsiendile maksma alates neljandast päevast, kui see seab ohtu kitsastes oludes elavate inimeste toimetuleku,? sõnas Aab.

Haigekassa juhatuse esimehe Hannes Danilovi sõnul on patsiendi omaosalus ravikuludele Eestis ligi 24 protsenti. ?Kui võrrelda Eestit teiste riikidega, siis Lätis ja Leedus on patsiendi omaosalus veelgi kõrgem, vastavalt 27 ja 28 protsenti, kuid näiteks Slovakkias on see 10 ja Rootsis 15 protsenti,? ütles haigekassa juht.

Aabi sõnul on konkreetseid lahendusteid siiski veel vara välja pakkuda. ?Eelkõige peab koalitsioon eelarve läbirääkimiste käigus võimalikud lahedusteed selgeks rääkima,? märkis ta.

Jätkuvalt käib koos sotsiaalministeeriumi ja rahandusministeeriumi ametnikest moodustatud töögrupp, kes analüüsib põhjalikult võimalikke lahendusteid.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum