4 mai 2005

SanomaWSOY ülevõtmised hakkavad vilja kandma

Soome suurima meediakompanii SanomaWSOY esimese kvartali kasum kasvas tänu ülevõtmistele 30 protsenti, vahendab Bloomberg.

Ettevõtte kasum kasvas 34,4 mln eurole (538 mln kroonile). Ettevõtte kasum aktsia kohta kasvas 17 sendilt 22 sendile. Ettevõtte käive kasvas 2,4 protsenti, 582,1 mln eurole.

SanomaWSOY on sisenenud kiiresti kasvavatele reklaamiturgudele Kesk-ja Ida-Euroopas. 2001. aastal ostis ettevõtte Hollandi VNUlt tarbijaajakirjade üksuse kohaloleku suurendamiseks Kesk-Eurooaps. Märtis ostis ettevõte Independent Media, kes annab välja ajakirju ja lehti nagu näiteks Moscow Times.

?Kasvuväljavaated on Ida-Euroopas ja Venemaal,? kommenteeris Mandatumi analüütik Erkki Vesola, kes soovitab aktsiat koguda. ?Selliste turgude osas nagu Holland valitseb ebakindlus.?

Analüütikud ootasid ettevõttelt 596 mln eurose käibe juures 34,7 mln eurost kasumit.

Ettevõte prognoosis selle aasta käibekasvuks kuus protsenti. See on paranemine võrreldes 10 veebruaril prognoositud 4,1 protsendise käibeprognoosiga. Ettevõte prognoosis, et tegevuskasum, mis ei arvesta tulu varade müügist, tuleb vähemalt eelmise aasta tasemele. Ettevõte tõstis tegevuskasumimarginaali eesmärgi üheksalt protsendilt 12 protsendile. Esimeses kvartalis oli tegevuskasumimarginaaliks 8,4 protsenti.

SanomaWSOY, kes annab välja bulgaariakeelset Cosmopolitani ja hollandikeelset Playboyd, alustab ka ajakirjade väljaandmist Horvaatias, Rumeenias ning Serbias ja Montenegros.

Ajakirjade üksuse tegevuskasum kasvas 23,9 mln eurolt 25,5 mln eurole. Üksuse müük kasvas 2,3 protsenti, 259,5 mln eurole.

Hetkel kuum