Eesti hotellides on vabu kohti

Infopäring selgitas, et suvel on vabu kohti erinevate linnade eri hotellides nii nädala sees kui ka nädalalõppudel, teatas EHRL.

Täiesti täis on osa hotelle vaid mõnel nädalalõpul, kuid ka neil juhtudel on tegemist turismifirmade poolt tehtud pikaajaliste (6 -12 kuud) eelbroneeringutega, millest reeglina üks kuu varem osa tühistatakse, märkis Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) tegevdirektor Donald Visnapuu. Nii näiteks tühistati eile Ülemiste Hotellis juunikuuks varem broneeritud ligi 300 numbrituba.

'Kõigi turistide rahustuseks tahaksin öelda, et kuigi turistide vool Eestisse tõuseb pidevalt, on aasta aastalt kasvanud ka hotellitubade arv eri linnades,' ütles Visnapuu. 'Statistika näitab, et Eestis pole ühelgi suvel ükski hotell olnud 100% täituvusega. Kallutatud väide, nagu kohti üldse poleks, annab väärpildi Eestit külastada soovivatele turistidele ja sunnib neid otsima alternatiivseid reisisihte.'

Visnapuu sõnul on tänase päeva seisuga vabu kohti kõigis hotellides.

'Mõistagi on tihedamalt täis mõned suuremad pühad ja suursündmused, kuid ka siis leidub alati väiksemaid hotelle, kes saavad turiste majutada. Ning ka suuremates majutuskohtades võib olla üksikuid vabu tube. Sellist olukorda, et mõni individuaal- või pereturist suvel mõnes Eesti linnas ilma majutuskohata jääks, ei maksa kindlasti karta.'

Visnapuu sõnul on hotellide juhid pahased ebaadekvaatse info pärast tänases ajalehes Postimees, sest paljude hotellide juhid on eelbroneeringute põhjal arvestanud suvekuude täituvuseks 50%-75%. Näiteks on tänase seisuga Eesti suurimas hotellis Viru täis broneeritud seitsmel päeval juunis ja ühel päeval augustis, juulis on kõikidel päevadel veel vabu kohti. Hotellis Stroomi on näiteks tänase seisuga täismüüdud vaid kolm kuupäeva: 27.mai, 20.juuni ja 09.juuli. Pärnu Rannahotellis on enamusel suvepäevadel tänase seisuga vabu kohti. Sama seis on ka teistes hotellides ja puhkemajades.

Rääkides sellest nädalast ja saabuvast nädalavahetusest, siis on näiteks Reval Hotels"i hotellid täis ainult täna ja homme ning laupäeval on juba enamuses grupi hotellides väga palju vabu tube, kinnitas Visnapuu.

'Kõige kriitilisem aeg hotellitubadega Pärnus on juulikuu 2-3 nädalalõppu, kus tõesti on keerulisem viimasel hetkel tuba leida. Aga muidu mitte.

Broneeringud võivad olla, kuid neid muudetakse ühel või teisel põhjusel iga päev. Seetõttu ei maksa karta, kui hotellist öeldakse, et toasoovija pannakse nn. ootelehele, mis ei tähenda üldjuhul seda, et soovitud tuba ei saa.' lisas Visnapuu.

Hetkel kuum