Sirje Niitra • 5. mai 2005 kell 12:55

Pärnu jõe kaldad avanevad liiklemiseks

Pärnu Linnavalitsus saatis volikokku eelnõu, mille eesmärgiks on vastu võtta Pärnu jõe kallaste ja akvatooriumi detailplaneeringu projekt.

Pärnu jõe kallaste ja akvatooriumi detailplaneeringu projekt hõlmab Pärnu jõe akvatooriumi Pärnu linnas Kesklinna ja Papiniidu sildade vahel ja jõekaldaid.

Võttes eeskujuks mitmete Euroopa jõeäärsete linnade arengut ja Pärnu linna ehituslikke ja funktsionaalseid seoseid, plaanitakse kallas jagada mitmesse erinevasse tsooni. Kogu kaldaala tahetakse avada liiklemiseks jalgrattureile ja jalakäijaile. Jõeäärse jalgtee äärde rajatakse vaateplatvormid ja puhkekohad.

Jõele on kavandatud kahe kilomeetri pikkune sõudekanal ja ühe kilomeetri pikkune aerutamiskanal. Üle jõe peaks edaspidi pääsema kahte uut silda mööda, millest üks on mõeldud ainult jalakäijaile, teine ka sõidukeile. Jalakäijate sild peaks kulgema kesklinna poolt, Tammsaare puiestee pikenduselt Ülejõele, Niidu parki. Vingi-Raba sild algab kesklinnast Vingi tänava piirkonnast ja suubub Raba tänavale Rääma linnaossa. Praegune Kesklinna sild tahetakse taas ehitada avatavaks, nii et jahid pääseksid jõele kuni Vingi-Raba sillani.

Hetkel kuum