Haapsalu spordihooned teenisid väikese kasumi

Nelja suurt spordikeskust haldav osaühing Haapsalu Spordibaasid lõpetas mulluse aasta väikese kasumiga.

Haapsalu Spordibaaside mullune tulu oli koos linnavalitsuselt saadud dotatsiooniga 7,37 miljonit krooni. Kasum oli seejuures üle 326 000 krooni, kirjutas Lääne Elu.

?Tegemist ei ole klassikalise äriettevõttega,' ütles Haapsalu Spordibaaside nõukogu esimees aselinnapea Martin Schwindt. 'Spordibaaside kasum on just nii suur, kui linnavalitsus neile raha annab.'

Et aasta 2003 lõppes Spordibaasidel ligi 440 000kroonise kahjumiga, läheb tänavune kasum varasema kahjumi katteks, lisas Schwindt.

Kõige paremini majandab end Tuksi spordibaas, temale ei pea linnavalitsus peale maksma. Kõige vähem majandavad ennast ära Wiedemanni ja Haapsalu spordihoone, kuid kõige suuremat lisaraha nõuab linnalt veekeskus, selgitas Schwindt. Veekeskuse kulu on võimla omast suurem.

'Käige ujumas ja tehke sporti linna spordihoonetes!' soovitas Schwindt linna maksumaksjaile. Et linn maksab spordirajatistele peale, saavad maksumaksjad linnakodanikud sportides osa oma rahast sel viisil tagasi.

Haapsalu Spordibaaside OÜ alla käivad Haapsalu spordihoone koos staadioniga, veekeskus, Wiedemanni võimla ja Tuksi spordibaas.

Hetkel kuum