PM: Osa Res Publicast ootab Hans H. Luike oma juhiks

Res Publica juhtpoliitikud on teinud meediamagnaat Hans H. Luigele ettepaneku asuda partei esinumbriks, ent said vähemalt esialgu eitava vastuse.

Postimehe andmeil tehti Luigele nädalapäevad tagasi ettepanek liituda Res Publicaga ja partei üldkogul juuni alguses kandideerida selle uueks esimeheks. Ettepaneku autor on riigikogu liige ja üks erakonna asutajaid Indrek Raudne.

Rohelise tule Luigega läbirääkimiste hindamiseks on Raudsele andnud väidetavalt ka endine justiitsminister Ken-Marti Vaher ja Res Publica praegune juht Juhan Parts, kes on otsustanud pärast partei opositsiooni langemist puhkust võtta.

Luigele tehtud ettepaneku taga seisab väidetavalt soov leida alternatiiv endisele rahandusministrile Taavi Veskimägile, kes on kinnitanud kandideerimist uueks partei juhiks. Ta võimalused on head, sest endine sotsiaalminister ja partei fraktsioonijuht Marko Pomerants on otsustanud loobuda.

Et uue esimehe otsingul poolitunud Res Publica Partsi-Vaheri-Raudse tiib on teinud Ekspress Grupi ainuomanikule Luigele vastava ettepaneku, kinnitas meediamagnaat vihjamisi ka ise oma kuuerealises e-kirjas, mille saatis vastuseks Postimehe küsimustele. Samas annab ta ka mõista, et vastab ettepanekule eitavalt.

'Olen alati ergutanud idealismi poliitikas, sest ma ei taluks olukorda, kus Eesti poliitika oleks lõplikult 'ära erastatud',' teatas Luik. 'Seda rõhutan tihti erinevate erakonnategelastega kohtudes ? pakkuge uusi ideid, mitte vanu kavalaid võimuhulle. Sõltumatu ajakirjandustegelasena vaatlen poliitikat nii-öelda saalist, ega ma ka omal ajal teatrikriitikuna ise lavale ei kippunud.'

Hetkel kuum