11. mai 2005 kell 11:05

Animatsiooni ?Shrek? tootja aktsia ajaloo madalaimal tasemel

DreamWorks Animation, kelle tootenimistus on kassahitid ?Shrek? ja ?Shark Tale?, aktsia on kvartalitulemuste peale langenud kõigi aegade madalaima tasemeni.

Möödunud aasta 27. oktoobril börsidebüüdi teinud DreamWorks Animation väärtpaber on järelkauplemises langenud 30,70 dollarini ehk ligi 16% võrra. Kuna senini on aktsia madalaim hind olnud börsil 33,38 dollarit võib väga suure tõenäosusega täna teha ajaloo madalaima hinnataseme.

DreamWorks Animation käive ulatus viimases kvartalis 166,9 miljoni dollarini (kasv +309%) ja kasum 0,44 dollarini aktsia kohta (kasv 33%). Reuters Estimates andmeil ootasid analüütikud keskmiselt 170 miljoni dollarist kvartalikäivet ja kasumiks 0,57 dollarit aktsia kohta.

Terve majandusaasta kasumiks ootab firma 1,00-1,25 dollarit aktsia kohta, mis jääb 1,86 dollari suurusele analüütikute keskmisele prognoosile tugevalt alla.

DreamWorks süüdistab oma madala kasumi taga kassahitt ?Shrek 2? prognoositust nigelamat DVD plaatide müüki.

?Ma arvan, et nad on ise oma edu ohvrid,? ütles uudisteagentuurile Reuters Lehman Brothers analüütik Anthony DiClemente. ?Nad müüsid vähem kui kahe kuuga 34 miljonit ?Shrek 2? DVD plaati ning seadsid sellest tingituna esimeseks kvartaliks endale ebarealistliku müügiplaani.?

?Shrek 2? müügist saadud tulu oli möödunud kvartalil väiksem, kui kulud filmi levitajatele,? tõdes ettevõtte finantsjuht Kris Leslie.

Hetkel kuum