Stroomi rannas alustab tööd politsei rattapatrull

Eeloleval nädalavahetusel asub Stroomi rannas ja selle ümbruses tööle kaheliikmeline Põhja politseiosakonna jalgrattapatrull.

Sügiseni korra järele valvava jalgrattapatrulli peamisteks kohustusteks jäävad varguste ennetamised ja lahendamised ning huligaanide korrale kutsumised, teatas Põhja Politseiprefektuur.

Põhja Prefektuuri Põhja osakonna ülemkomissar Einar Lillo sõnul tingis jalgrattapatrulli väljapaneku ilmade soojenemisega kaasnev inimeste suurem kontsentreerumine rannaaladele ning sellega kaasnev oht varguste sagenemisele ja muudele korrarikkumistele.

'Jalgratastel patrulltoimkonna eeliseks on hea ligipääsetavus. Ta pääseb sinna, kuhu politseiauto kas ei mahu või tekitab ebameeldivusi linlastele ning kuhu jala lihtsalt ei jõua,' loetleb Lillo jalgrattapatrulli eeliseid.

Oluline on ka see, et jalgrattapatrulli liikumine on hääletu ning paraneb politseiametniku kuuldavus ja nähtavus. Auto- ja jalgrattapatrulli kombineerides peaks saavutama parima võimaliku kaitse inimeste turvalisusele.

Põhja-Tallinna vanema Sirje Potisepa sõnul on jalgrattapatrulli toomine suvel Stroomi randa igati tervitatav ja vajalik. ?Suvel koguneb parki palju loodusenautlejaid, paraku aga ka õiguserikkujaid, kes tarvitavad alkohoolseid jooke ning rikkuvad heakorra nõudeid. Inimeste turvalisuse tagamine on linnaosa jaoks oluline,' kommenteerib linnaosa vanem.

Hetkel kuum