24 mai 2005

Euroopa börsid: TeliaSonera jätkab langust

Põhjala börsidel jätkab täna teist päeva langust telekomifirma TeliaSonera, mil on probleeme Türgi suurima mobiiltelefonikompanii Turkcell aktsiapaki ostmisega.

TeliaSonera teatas märtsi lõpus, et ostab Cukurova Group`lt Türgi telekomifirmas 27% tüki hinnaga 3,1 miljardit dollarit. Samas pole TeliaSonera suutnud siiani Cukurovaga aktsiate müügilepingut allkirjastada ning Skandinaavia telekomikontsern on lubanud Cukurova kohtusse kaevata.

Turul levivate spekulatsioonide kohtaselt võib Cukurova müüa 24% Turkcellist hinnaga 2,8 miljardit dollarit aga hoopis Venemaa telekomifirmale Alfa Telecom.

Antud tehing lubaks Cukuroval Turkcellis kontrolli enda käes edasi hoida.

Eile Stockholmi börsil 0,8% odavnenud TeliaSonera aktsia on täna veel langenud 1,1%, tasemeni 37,10 Rootsi krooni.

Eile õhtul mõõdukalt tõusnud nafta hinna valguses on täna hästi edenenud naftafirmade aktsiad. Statoil on tõusnud 1,4% ja Norsk Hydro 1,3%, vastavalt tasemeteni 110,75 ja 507 Norra krooni.

Euroopa börsidel on hoidnud meeleolu morn Saksamaa, kus investorite usaldusindeks näitas mais ootamatult langust.

155 miljoni kliendiga mobiiltelefonioperaatori Vodafone`i aktsia on taandunud 4,1%, tasemeni 140,50 penni. Kompanii tegevjuht Arun Sarin sõnul võib konkurentsi tõusu tõttu jääda käimasolevas majandusaasal kasumlikkus allapoole ootusi.

Vodafone`i EBITDA marginaal ulatus möödunud majandusaastal 38,5 protsendini.

Märtsis lõppenud poolaastal teenis telekomifirma 4,35 miljardit naela kahjumit, kuid lubas kahekordistada oma dividendimakset ja tagasi osta 4,5 miljardi naela eest omi väärtpabereid.

Halvalt on Londoni börsil liikunud ja Euroopa suurim odavlennufirma Easyjet, mille viimase poolaasta kahjum kärises kõrge kütusehinna tõttu 22,3 miljoni naela suuruseks.

Aktsia reageeris majandustulemustele 8,4% langusega, vajudes 227,25 penni.

Hetkel kuum