PM: Valitsus ei taha kärpida erisoodustusmaksu

Vaatamata sellele, et Eesti tööandja kulutab euroliidus töötaja peale kõige vähem, ei pea koalitsiooniparteid võimalikuks erisoodustusmaksu vähendada.

Eelmisel nädalal teatas Eesti Tööandjate Keskliit, et Eesti tööandjale muudab töötajate toetamise ebasoodsaks Eesti maksusüsteem, kirjutab Postimees.

«Eestis on praktiliselt kõik töötajatesse tehtud investeeringud maksustatud tulu- ja sotsiaalmaksuga ehk käsitletud erisoodustusena,» põhjendas tööandjate keskliit töötajate arvelt kokku hoidmist.

Võimul olev Reformierakond ei kavanda aga lähiaastail tööandjate soovitud erisoodustustelt makstavate maksude alandamist või süsteemi muutmist.

«Seda muudatust oleks ülioptimistlik loota,» ütles Reformierakonna liige, riigikogu rahanduskomisjoni esimees Meelis Atonen. «Sel juhul toimuks töötajate ebavõrdne kohtlemine, sest üks osa tööandjatest pöörab tähelepanu ja investeerib töötajatesse, teised ei pööra tähelepanu ega investeeri.»

«Koalitsioonileppes sellest juttu ei ole ja lisaraha ei ole kuskilt võtta. Nii et see ülesanne jääb järgmistele võimuletulijatele lahendamiseks,» lisas Atonen.

Kõik opositsiooniparteid aga pooldavad erisoodustuste maksustamise muutmist ja kavandavad riigikogus algatada mitu seadusemuudatust, et erisoodustuste tegemine oleks lihtsam. Nii teatas riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor, et nemad kavatsevad võidelda selle eest, et vähendataks erisoodustustelt makstavaid makse.

Nestori sõnul on eelnõude tagasilükkamisel toodud seni naeruväärseid põhjendusi.

«On patt nõuda tulumaksu erisoodustuselt, kui tööandja üürib oma töötajatele jõusaali või ujula. Ja siis räägitakse, et meil ei ole kvalifitseeritud tööjõudu. No ja ei olegi võtta, sest tööandjal on karistatav sinna investeerida,» nentis Nestor.

Hetkel kuum