Ülo Toomsalu • 24. mai 2005 kell 6:05

Virumaa Teataja: Tallinna-Rakvere rong alustab pühapäeval

Pühapäevast pikeneb Edelaraudtee Tallinna-Tapa raudteeliin Rakvereni, pealinna saab nädala lõpust kaks korda päevas.

Edelaraudtee reisijate- ja kaubaveoteenistuse direktor Kalvi Pukka ütles, et rongid peatuvad nüüdsest Rakveres neli korda päevas, täpsustades, et väljumisi on siiski kolm, kaks Tallinna ja üks Narva suunas, kirjutab Virumaa Teataja.

?29. maist algab raudteel uus läbilaskevõime periood, mis kehtib kuni 2006. a maini ning uus liin jääb vähemalt selle perioodi lõpuni graafikusse,? kinnitas Pukka BNSile.

Rakvere linnapea Andres Jaadla hinnangul on uue rongiliini käikuminek Rakvere jaoks väga oluline. ?Ma loodan, et meie raudteeasjanduse arenedes saab just rongist peamine liiklusvahend busside ja autode asemel, millega Tallinnas käima hakatakse,? sõnas Jaadla, kelle jaoks on praegu takistuseks reisirongide suhteliselt aeglane kiirus.

Vahepeal on ka jutuks olnud võimalus, et Rakveres hakkaks peatuma Tallinna-Peterburi rong, kuid EVR Ekspress, kes seda liini opereeris ja mullu septembris rongi sõiduplaanist maha võttis, ei ole rongiühendust Tallinna ja Peterburi vahel taastanud.

Üheks tingimuseks Tallinna-Rakvere rongiliini käivitamisel oli, et Rakvere linn korrastab jaamahoone.

?Et linnal raha napib, otsustas linnavolikogu hoone võõrandada, seades tingimuseks, et uus omanik tagab piletimüügivõimaluse jaamahoones ja avab reisijate jaoks ootesaali,? rääkis Rakvere linnapea Andres Jaadla.

Hetkel kuum