MTS ja VimpelCom otsivad kasvu aeglustudes uusi võimalusi kasvuks lähiriikidest

Vene mobiilsideoperaatorid MTS ja VimpelCom otsivad kasvu aeglustudes uusi võimalusi kasvuks ning analüütikud soovitavad aktsiaid siiski osta.

The Wall Street Journal kirjutab täna, et aastaid teavitasid Venemaa kaks suuremat mobiilsideoperaatorit üha kiiremini kasvavast kasumist. See lõppes eelmisel nädalal, kui MTSi ja VimpelComi majandustulemused ei vastanud enam investorite ootustele. Kohe pärast seda hakkasid langema ka aktsiate hinnad.

MTS, mis avaldas esimese kvartali tulemused eelmise nädala kolmapäeval, sai valusa reaktsiooni osaliseks ennem suurimat konkurenti. MTSi aktsia langes eelmise nädala neljapäeval ligi kümnendiku võrra. VimpelCom avaldas tulemused päev pärast rivaali ning temagi aktsia langes samas suurusjärgus.

Viimase pooleteise aasta jooksul enne seda olid mõlemad aktsiad kasvanud 50 protsenti. ?Paljud inimesed kardavad, et see ongi kiire kasvu lõpp,? ütles Nikoil Asset Managementi peaanalüütik Aleksander Golovtsov. Samas on selles ka tõtt, kuna Venemaa mobiilsideäri on jõudmas küllastuspunkti. Penetratsioon Moskvas ja selle lähiümbruses on jõudnud 100 protsendi piirimaile. See tähendab, et regioonis on juba rohkem telefone, kui inimesi. Penetratsioon kogu Vene riigis on juba 60 protsenti ning analüütikud ootavad, et see jõuab tänavu aasta lõpuks juba 80 protsendini.

Suured Vene mobiilsideoperaatorid on juba alustanud invasiooni ka teistesse riikidesse. Näiteks MTS on kohal Ukrainas, Valgevenes ja Usbekistanis. MTSi avalike suhete juht Pavel Nefedov on andnud mõista, et hetkel otsitakse võimalusi laieneda uutes riikides. VimpelCom on samal ajal sisenemas Ukraina mobiilsideturule. Hetkel tahab ta osta firmat Ukrainian RadioSystems.

Vaatamata kiire kasvu aeglustumisele Venemaa mobiilsidesektoris soovitab Vene investeerimispank Alfa Bank oma tänahommikuses turuülevaates MTSi ja VimpelComi aktsiat osta. VimpelComi hinnasihiks on nad määranud 52 ja MTSi hinnasihiks 48 dollarit. Eile sulgus VimpelCom 33,8 ja MTS 31,4 dollaril.

Hetkel kuum