Leedu piimatööstuse Rokiskio Surise aktsiaid aitas välisinvestoritele müüa Suprema

Investeerimispank Suprema viis lõpule osa Leedu piimatööstuse Rokiskio Suris aktsiapaki müügist USA, Suurbritannia, Austria ja Saksa investoritele.

Balti riikide ingliskeelsete majandusuudiste kanal BBN vahendab, et müüdud aktsiapaki väärtus oli 50 mln litti (226,5 mln kr). Tehingu eesmärk oli muuta aktsiad enam likviidseks ja tutvustada neid välismaistele investoritele. ?Nõudlus aktsiate järele ületas pakkumise kaks korda,? ütles Suprema Leedu juht Aidas Galubickas.

?Ma olen õnnelik, et välismaised investorid usuvad Leedu piimatööstuse tulevikku ja paigutasid oma raha selle arenguks,? ütles Rokiskio Surise juht Antanas Trumpa, kes müüs neli protsenti oma aktsiatest. Eelmise aasta septembri seisuga oli Trumpal 21,5 protsenti firmast.

Aprilli lõpus kirjutas Leedu majandusleht Verslo Zinios, et Leedu ühe suurema piimatööstuskontserni Rokiskio Suris juht Trumpa tahab ettevõtte oma täieliku kontrolli alla saada. Nüüd kinnitas Trumpa, et tahab, et firma aktsiatega jätkataks kauplemist Vilniuse börsil.

Rokiskio Surise aktsia täna sellele uudisele väga reageerinud ei ole. Aktsia oli kl 10:45 0,01 protsenti plussis ja maksis 81 litti. Samas on käive aktsiatega juba üle 100 miljoni krooni. Sel aastal on piimatööstuse aktsiatega keskmine käive päevas olnud 8 miljonit krooni.

Hetkel kuum