10 juuni 2005

Sülearvutite tugev müük aitas Intelil tõsta oma käibeprognoosi

Maailma suurim pooljuhtide tootja Intel tõstis tänu sülearvutite müügi kiirele kasvule oma teise kvartali käibeprognoosi.

Kvartaliga loodab kompanii tulu teenida 9,1-9,3 miljardit dollarit (vana ennustus 8,6-9,2 miljardit dollarit), kirjutab uudisteagentuur Bloomberg. Analüütikud ootasid firma teise kvartali tuluks keskmiselt 9,1 miljardit dollarit.

Tänu madalamatele kuludele ja kasumlike pooljuhtide müügile tõstis Intel oma tegevuskasumi marginaali 56%lt 57%ni.

Intel lõikab kasu tänu sülearvutites kasutatavate uut tüüpi Centrino mikrokiipide müügile. Lisaks paneb värske tegevjuht Paul Otellini rõhku ka traadita internetiside arendamisele selle asemel, et ajada taga vaid protsessorite kiiruse tõstmist.

Turu-analüüsifirma IDC teatel müüdi mais USAs esmakordselt sülearvuteid lauaarvutitest enam. Sülearvutite müügi kasvutempo kasvab kolm korda lauaarvutite müügist kiiremini.

?Arenenud riikides Euroopas ja USAs võib näha, et üha enam ostavad inimesed lauaarvutite asemel sülearvuteid,? ütles Pacific Crest Securities analüütik Mike McConnell.

Samas nõuavad sülearvuteid kallimaid mikrokiipe ning see aitab ka tõsta Inteli kasumlikkust, ütles McConnell. Näiteks sülearvutites kasutatavate Centrino mikrokiipide eest saab Intel keskmiselt 210 dollarit, mis on 40% enam kui lauaarvutites kasutatavate Pentium ja Celeron mikrokiipide eest.

?Nõudlus on hetkel päris hea kogu maailmas,? ütles Inteli finantsjuht Andy Bryant. ?Madalamad tootmiskulud aitavad meil oma kasumimarginaale parandada,? lisas finantsjuht.

Kuna Intel on Microsofti järel maailma suuruselt teine kompanii aitavad firma kasumiprognoosid ennustada milline võib olla maailmas nõudlus arvutite ja arvutikomponentide vastu.

Inteli aktsia on käesoleval aastal tõusnud 18% võrra, tehes temast paremuselt teise aktsia Dow Jones tööstuskeskmise kolmekümne ettevõtte hulgas.

Hetkel kuum