14 juuni 2005

Venemaal vahistati Jukosega seotud naftafirma eksjuht

enemaal vahistati naftafirmaga Jukos seotud Vene ettevõtte Fargoil hispaanlasest eksjuht Antonio Valdes Garcia, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Jukose endise juhi Mihhail Hodorkovski advokaatide internetilehel avaldatud teatest selgub, et meest küsitleti esmaspäeval Moskva peaprokuratuuris.

?See teade järgnes Vene maksuvõimude ja peaprokuratuuri viimatistele süüdistustele Jukose vastu, mille järgi olevat Fargoil ja Ratibor ? kas Jukosega seotud kauplemisfirmat ? uurimise all raha ebaõige jagamise pärast,? teatasid Hodorkovski advokaadid.

?Nende ja varasemate süüdistuste juureks on Vene võimude soovimatus mõista konsolideeritud raamatupidamise tõdesid,? teatasid juristid.

Antonio Valdez Garcia oli Fargoili juht kuni 2004. aastani. Nii Vene kui Hispaania kodakondsusega Garcia võeti vahi alla neljapäeval lennujaamas.

Agentuuri MosNews teatel tegid prokurörid eelmise aasta augustis reidi Jukose büroodesse ja konfiskeerisid sealt dokumente, mis nende sõnul on osa uurimisest, mis puudutas 31 miljardi rubla väidetavat omastamist. Väidetavalt olla Jukose juhid selle omastamise taga ning nad kasutasid selleks Fargoili.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum