17 juuni 2005

Pärnu linn on lisaeelarvest hoolimata rahakitsikuses

Ehkki Pärnu linnavolikogus läbis eile esimese lugemise lisaeelarve eelnõu, jääb selle 14,5 miljonist kroonist ikkagi väheks, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu abilinnapea Jüri Kukk oli lisaeelarvet ette kandes optimistlik, seda enam, et 1. juuni seisuga oli linnakassasse tulumaksu laekunud ligi 10 miljonit krooni rohkem, kui oli eelarves ette nähtud, ja selle põhjal võiks ka edaspidiseks positiivseid prognoose teha.

Tõsi, Kukk nentis, et volikogule välja pakutud 14,5 miljonist tuleks maha arvata varem müügiks arvestatud kinnistute 4,7 miljoni kroonine maksumus, mis Raja tänava pargi vastu tasuta välja vahetati. Et vahetuse puhul tuludega samavõrra vähenesid ka kulud, polevat sellest katki midagi.

Kuna linnavara müük on mullusega võrreldes hästi läinud ja linn on mõnest kinnistust loodetust paremat hinda saanud, oli Kukk edaspidise suhtes optimistlik, seda enam, et müügiks ettevalmistamisel on 18 objekti.

Nii Kukk kui järelepärimisele vastanud linnapea Ahti Kõo olid peaaegu kindlad, et kui prognoosid täituvad, saab tänavu veel teisegi lisaeelarve vastu võtta.

Opositsiooni esitatud küsimused lisaeelarvest tehtavate investeeringute kohta jäid enamasti vastuseta. Ehkki on otsustatud, et 5,5 miljonit krooni kulutatakse täiendavalt teedele-tänavatele, ei ole linnavalitsuses paigas, milline neist esimeses järjekorras seisab.

Küll lubati, et eelmise linnavalitsuse kavandatud investeeringud saavad tehtud ja mõne oodatust kallimaks kujunenud objekti lõpetamiseks leitakse lisaraha.

Opositsioon nägi sõnavõttudes Pärnut varitsevaid ohte, kui raha perspektiivitundega ei kulutata. Jane Mets kartis, et kui linn vee ja kanalisatsiooni arengukava õigeks ajaks valmis ei saa, jäädakse loodetud eurorahast ilma.

Hetkel kuum