Andres Kärssin • 21. juuni 2005 kell 10:22

Lidl ehitab kaupluse ka Kohtla-Järvele

Euroopa suurimat discounter-tüüpi kaupluste võrgustikku omav Saksa firma Lidl kavatseb rajada oma kaupluse ka Kohtla-Järvele, kirjutas Põhjarannik.

Kohtla-Järve volikogu algatas eelmisel kolmpäeval Lidl Eesti avalduse alusel detailplaneeringu Järve linnaosas veidi enam kui ühe hektari suurusel krundil aadressil Järveküla tee 68. See asub linnaosa Jõhvi-poolsel sissesõidul Uno Xi tankla juures, kus praegu on autoparkla.

Lidli kaupluse valmimisel hakkavad Kohtla-Järvel lähestikku paiknema kaks discounter-tüüpi kauplust, sest teisel pool teed Prestone kaubanduskeskuses tegutseb juba mitu aastat Säästumarket, kel Lidliga sarnane nii logo kui ka kaubavalik. Kumbki poodidest ei paista silma rikkaliku kaubavalikuga ega pane suurt rõhku kauba väljapaneku esteetilisele küljele müügisaalis, küll aga püütakse ostjaid võita soodsate hindade ja eripakkumistega.

Lidl märgib oma koduleheküljel, et rahvusvahelise ettevõttena on Lidl oma iseseisvate välisriikides asuvate firmadega tegev kogu Euroopas.

Esimesed Lidli poed avati Saksamaal 1970. aastatel. 1980. aastatel toimus laienemine Saksamaa piires, 1990. aastate algul alustati tegevust rahvusvahelisel tasemel. Praeguseks on Lidli kauplused olemas peaaegu kõikides Euroopa riikides. Lidl omab Euroopa suurimat discounter-tüüpi kaupluste võrgustikku, olles sellega kaugel ees teistest pakkujatest.

Lidli kaubamärgi all opereerib Saksa perefirma Schwarz Gruppe, millele kuulub 5600 kauplust. Schwarz Gruppe kuulub maailma 20 suurema jaekaubandusettevõtte hulka, grupi käive oli 2003. aastal Saksa kaubandusekspertide hinnangul 340 miljardit krooni.

Lisaks Kohtla-Järvele plaanib Lidl Ida-Virumaal avada oma kauplused ka Jõhvis, Narvas ja Sillamäel.

Hetkel kuum