SLÕL: Pidev kütuse hinnatõus teeb bussi- ja taksosõidu varsti kallimaks

Bussi- ja taksofirmad kinnitavad nagu ühest suust, et kallis bensiin ja diislikütus sunnivad varsti neidki hinda tõstma.

Taisto Liinide bussifirma juhataja Väino Moori arvates on kütuseturul toimuv liig. Pileti hinda tõstis Taisto viimati mai keskel, kuid Moori sõnul võidakse uut tõusu kaaluda juba sügisel, sest juba praegu sõitvat bussid kahjumi piiril, kirjutab SL Õhtuleht.

Hiljaaegu sulges Taisto ka kolm Võrut Tartu ja Põlvaga ühendavat liini ning Moor ei välista, et sulgemisi tuleb veelgi.

Harjumaa Liinide tegevdirektor Margus Puustusmaa loodab, et diislikütus peagi taas odavneb, sest praegust hinda ei suuda firma kaua taluda.

Tallinna autobussikoondise suhtekorraldusjuht Sirje Roht kinnitab, et kütuse hind on ületanud eelarves arvestatud taseme. Kallim kütus sunnib bussiparki loobuma uute busside ostust.

Kallim kütus pigistab ka taksofirmasid, kuid hinda tõstma ei kibeleta. Mitme firma esindaja hinnangul oli juba kevadine hinnatõus klientidele liiast, sest taksoga sõidetakse varasemast tunduvalt vähem.

Eesti Taksojuhtide Liidu juhatuse esimees Lembit Poolak arvab, et kui kütuse hind jääbki eilsele tasemele, peavad taksofirmad hinda kergitama hiljemalt kuu aja pärast, mitte katma lisakulusid taksojuhi arvelt.

Poolaku sõnul oleks õiglane, kui kilomeetri hind vastaks bensiiniliitri hinnale nagu mujal maailmas tavaks.

Hetkel kuum