1. juuli 2005 kell 6:08

EPL: Hollandlased võitlevad Eesti suhkrutrahviga

Valitsus otsustas eile tellida üleliigse laovaru küsimuses õigusabiteenust advokaadibüroolt Freshfields Bruckhaus Dringer, kirjutab Eesti Päevaleht.

Õigusabiteenuse tellimiseks väljavalitud advokaadibüroo puhul on tegemist Hollandi ettevõttega, millel on kogemus nii Euroopa Liidu suhkruturu korraldusega seotud asjades kui ka WTO (Maailma Kaubandusorganisatsiooni) õiguse valdkonnas.

Välisminister Urmas Paet lisas, et hollandlaste advokaadibüroo puhul on tegemist rahvusvaheliselt tunnustatud tegijatega. ?Kuid meie valisime nad välja esmalt hinna ja nende kogemuse pärast,? teatas Paet.

Välisministri sõnul on hollandlaste büroo tegutsenud ligi 30 aastat. Selle aja jooksul on nad esindanud ja abistanud Saksamaad. ?Aga nad tegelesid ka eelmisel korral, mil Euroopa Liit laienes, üleliigsete laovarude teemaga ja ka suhkruga,? selgitas Paet.

Valitsus valis Hollandi õigusbüroo välja viie advokaadibüroo seast, mis pidid esitama võimalikud argumendid komisjoni otsuse vaidlustamiseks ning samuti ka töö prognoositava maksumuse. Hinnanguliselt tuleb riigil tellitava õigusabiteenuse, mis hõlmab hagi ettevalmistamist esimese astme kohtus, eest maksta kuni 700 000 krooni.

Hetkel kuum