7. juuli 2005 kell 6:43

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Postimees:

Euroopas on loodusõnnetuste tagajärgede likvideerimiskulutused kuue aastaga kasvanud kaks ja pool korda, sest siinne kliima soojeneb 40 protsenti kiiremini kui mujal maailmas.

Eesti üllatas esikohaga rahvusvaheliselt aktsepteeritud IT-sektori uuringus, edestades IT- ja kommunikatsiooniteenuste sektori allhanketööde kasvu poolest ka Venemaad ja Hiinat.

Vene välisministri endine asetäitja, praegu õiguskantsleri büroos töötav Georgi Kunadze kritiseeris eile avalikult võimude otsust peatada Eestiga sõlmitud piirilepingute ratifitseerimine.

Eesti Päevaleht:

Europarlament otsustas mitte patenteerida tarkvara, nagu sooviksid suurfirmad.

Otsustava hääletuse võitis varem kaks korda olümpiamänge korraldanud London. Viiest eile Singapuris oma olümpiaprojekti reklaaminud suurlinnast jäi peale just Ühendkuningriigi pealinn.

Pärnu Postimees:

Pärnu linnavalitsus seisab vastu YIT Ehituse kavatsusele ehitada randa viiekorruseline hoone, mis linnavalitsuse hinnangul mahutaks kuni 160 ja firma andmetel kuni 140 korterit.

Põhjarannik:

Firma EE Estate pole viis kuud tagasi Kohtla-Järve korterioksjonilt ostetud 77 korteriga midagi peale hakanud, korteriühistute esimehed tõdevad, et uus omanik laseb võlgadel kasvada ja temaga ühenduse saamine on peaaegu võimatu.

Hetkel kuum